fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Dlaczego warto korzystać z Utile.care?

Uśmiechnieta Opiekunka z podopieczna w nowym miejscu pracy.

Poszukujesz pracy dla opiekunki osób starszych? Bez płacenia prowizji, pośredników i z możliwością weryfikacji pracodawcy? Zarejestruj konto na platformie Utile. care.

Praca dopasowana do oczekiwań? Tak!

Jednym z największych wyzwań w trakcie poszukiwaniu pracy w zawodzie opiekunki jest znalezienie oferty w pełni odpowiadającej oczekiwaniom finansowymi i bytowymi. Co to w praktyce oznacza?

Z perspektywy opiekunki idealna oferta pracy powinna być:

  • zgodna ze stanem faktycznym, czyli opisywać rzeczywiste warunki pracy (w tym stan chorego i zakwaterowanie);
  • dopasowana do kwalifikacji i oczekiwań samej opiekunki (np. miejsce pracy, wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków, warunki zakwaterowania).

Te z pozoru proste kryteria mają kluczowe znaczenie. Od nich zależy w końcu komfort i satysfakcja z wykonywanej pracy, która nie należy przecież do najłatwiejszych.

Jeśli uda nam się znaleźć tego typu ofertę:

  • będziemy pracować w komfortowych warunkach, zgodnych z naszymi oczekiwaniami finansowymi;
  • będziemy dysponować kwalifikacjami dopasowanymi do stanu podopiecznego;
  • z przyjemnością będziemy realizować obowiązki, przez co rodzina i podopieczny będą zadowoleni z naszych usług;
  • unikniemy sytuacji konfliktowych i ewentualnych nieporozumień, które mogą wynikać ze źle uzgodnionych warunków.

Niestety stosunkowo rzadko mamy okazję  aplikować na ofertę, która w pełni odpowiadałaby naszym wymaganiom finansowym i bytowym. Z takim problemem borykają się opiekunki, które korzystają z usług agencji pośrednictwa pracy, jak i te, które decydują się na poszukiwanie klientów samodzielnie.
Zdarza się, że zakres oferty i treści zawarte w ogłoszeniu nie mają swojego pokrycia w rzeczywistości. Nie zgadzają się warunki mieszkalne, a stan podopiecznego jest znacznie poważniejszy, niż informowała nas o tym rodzina. Wynika to z faktu, że nie zawsze mamy odpowiednie narzędzia i możliwości, aby przed podjęciem pracy w pełni zweryfikować dane ogłoszenie.

Na szczęście, nie musimy już o to się martwić, bo takie takie możliwości daje platforma Utile.care

Dlaczego warto korzystać z Utile.care?

Utile.care to pierwsze, kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia bezpośredni kontakt pomiędzy opiekunami a niemieckimi rodzinami szukającymi stałej opieki domowej dla osób starszych lub osób z niepełnosprawnościami. Po zalogowaniu i założeniu profilu na platformie Utile.care otrzymujesz dostęp do ofert rodzin niemieckich. W ten sposób możesz bezpośrednio kontaktować się i uzgodniać warunki.

Jakie są zalety skorzystania z Utile.care?

Wygodne przeglądanie ogłoszeń

Wszystkie ogłoszenia od niemieckich rodzin znajdziesz w jednym miejscu. Nie musisz już tracić czasu na przeczesywanie internetu i niemieckojęzycznych forów i platform, aby znaleźć odpowiednią pracę dla siebie.

Bez pośredników

Na platformie znajdują się tylko i wyłącznie ogłoszenia, które publikowane są bezpośrednio przez rodzinę poszukującą osoby do opieki dla swojego bliskiego. Nie ma żadnych pośredników, ani agencji.

Pełna wiedza o podopiecznym

Na Utile.care otrzymujesz pakiet informacji dotyczących stanu zdrowia podopiecznego i warunków pracy łącznie z konkretną lokalizacją prezentowaną w Google Maps. Wiesz, z kim i gdzie będziesz pracować. Nie ma żadnych niespodzianek!

Bezpośredni kontakt z rodziną

Kontaktujesz się bezpośrednio z rodziną, a nie z pośrednikiem. Rodzina, która zaakceptuje twoją ofertę, można spotkać się z Tobą na czacie Utile.care. Możecie również skontaktować się bezpośrednio – telefonicznie. W ten sposób masz szansą na zweryfikowanie informacji zawartych w ogłoszeniu, a także przedstawić swoje warunki.

Lepsze wynagrodzenie

Gdy pracujesz bez pośredników, więcej pieniędzy trafia do Twojej kieszeni. W ten sposób jesteś bardziej zadowolona z pracy, a jednocześnie lepiej wynagradzana.

Pomocne referencje

Platforma daje możliwość kształtowania opinii o Tobie przez opcję referencji. W ten sposób możesz budować pozytywny wizerunek i zwiększyć swoje szanse na otrzymanie atrakcyjniejszych propozycji pracy.

Komentarze