fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Aplikacje do nauki języka niemieckiego w Twoim telefonie

Aplikacje w telefonie - zdjęcie 1

Nie mamy wątpliwości, że praca w Niemczech wymaga ciągłego podnoszenia umiejętności językowych. Potwierdzają to pracownicy agencji pracy, ale również opiekunki, które podkreślają, że dzięki temu zarabiają więcej, a i podopieczny wraz z rodziną inaczej spoglądają na opiekunkę, która jest w stanie się z nimi skutecznie komunikować. I chociaż może się wydawać, że nauka niemieckiego to wyłącznie długie godziny spędzone w szkołach językowych, to z pomocą przychodzą aplikacje do nauki języka niemieckiego.

Mając telefon, mamy dostęp do coraz lepiej dopracowanych narzędzi jakimi są aplikacje do nauki języka niemieckiego. Z aplikacji możemy korzystać będą w podróży do Niemiec, podczas przerwy w pracy czy w czasie rozmowy z podpopiecznym. Możliwości jakie dają smartphpny są niemal nieograniczone jeśli chodzi o naukę języka niemieckiego.

Zobacz teżNauka niemieckiego dla Opiekunek – praktyczne słownictwo i zwroty  dla początkujących z lektorem.

Aplikacje do nauki języka niemieckiego

Przygotowaliśmy zestawienie popularnych aplikacji do nauki języka niemieckiego, które będą łatwe użyciu już od pierwszego razu. Niektóre z nich są płatne, ale już w standardzie w wersjach bezpłatnych otrzymamy sporą dawkę wiedzy, z której możemy korzystać kiedy chcemy. W końcu telefon z reguły mamy pod ręką niemal zawsze.

Busuu

Jest jedną z najpopularniejszych aplikacji i platform edukacyjnych na świecie. Bazuje przede wszystkim na społeczności samodoskonalącej się. Co ważne, platforma Busuu dysponuje własnym video chat’em, z którego można korzystać doskonaląc język mówiony. Liczne zdjęcia, czytelna nawigacja oraz intuicyjny system układu treści pozwala na wygodne korzystanie z aplikacja na wielu poziomach zaawansowania. Aplikacja do nauki niemieckiego jest darmowa, niektóre opcje są dostępne tylko dla zalogowanych kont, niemniej opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń i współpracy osób zainteresowanych nauką języka online.

Memrise

Aplikacja wykorzystuje system drzewa umiejętności, szkoląc słownictwo sukcesywnie poprzez powtórzenia, początkowo w ćwiczeniach pamięciowych, z czasem w kontekstach, scenkach i konstrukcjach gramatycznych. Dzięki temu słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne zostają zapamiętane na dłużej. Różnorodność tematyczna zadań i sekcji pozwala na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych osób o zróżnicowanym poziomie kompetencji językowych. Z aplikacji korzystać można także offline, czyli bez dostępu do internetu

Aplikacje do nauki języka niemieckiego - zdjęcie 2

Anki App

To program służący do nauki wszelkiej wiedzy – niekoniecznie języków obcych, aczkolwiek do nich nadaje się chyba najbardziej. Polega na tworzeniu elektronicznych fiszek (czyli inaczej karteczek), na których wpisujemy słówko albo zdanie np. po niemiecku, a na drugiej stronie po polsku. Albo na odwrót – wszystko zależy od Ciebie. Aplikacja świetnie sprawdza się w nauce słownictwa w podróży czy w czasie wolnym. W atrakcyjnej formie graficznej, w pełni interaktywna aplikacja nauczy Cię sporo ciekawych słówek przydatnych nie tylko w podstawowych sytuacjach z życia codziennego.

DW Learn German

To aplikacja z wieloma filmami opisującymi różne tematy wzięte prosto z życia, również te dotyczące opieki nad seniorami. Oprócz filmów występują ćwiczenia, które pozwalają utrwalać zdobytą wiedzę. W zależności od umiejętności językowych można wybrać różne poziomy: od początkujących, poprzez średnio zaawansowanych, aż po kursy i ćwiczenia przygotowane z myślą o osobach zaawansowanych w mowie i piśmie.

ABC German

Aplikacja do nauki języka niemieckiego przygotowana z myślą o początkujących. Umiejętnie łączy tekst z obrazami oraz wymową. Dzięki atrakcyjnym zdjęciom oraz prostej nawigacji, nauka przebiega bardzo przyjemnie. W aplikacji dostępne są podstawowe tematy takie jak: alfabet, liczby, kolory, czasowniki, jedzenie, owoce, warzywa, napoje, transport i wiele innych.

German Words

Narzędzie dla początkujących składające się z czterech podstawowych bloków: ucz się, ćwicz, gry, powtórka. Już na wstępie można wybrać w aplikacji język polski, co jest pomocne w realizowaniu poszczególnych poleceń, przez które prowadzi program. Aplikacja używa elementów gry pozwalając uczącemu się na zdobywanie punktów. Bardzo ładne i czytelne grafiki ułatwiają proces uczenia się i sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.

Der Die Das

Aplikacja dla wszystkich, którzy wiedzą jak trudno zapamiętać rodzajniki w języku niemieckim. Niestety rodzaj żeński, męski i nijaki nie zawsze mają swoje odpowiedniki między językami polskim, a niemieckim. Dziewczyna to rodzaj żeński prawda? Tak, pytanie tylko w jakim języku, bo na pewno nie w niemieckim 😉 Zaletą aplikacji jest jej prostota: słówko i trzy możliwe odpowiedzi: der, die, das. W ten sposób łatwo zapamiętać jaki rodzajnik jest właściwy do danego słowa.


Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Komentarze