fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Aplikacje w telefonie – 3 aplikacje, które na pewno Wam się przydadzą!

Aplikacje w telefonie - zdjęcie 1

Szanuję swój czas i pieniądze dlatego mam w telefonie kilkanaście aplikacji, które ułatwiają mi życie. Nie było tak jeszcze kilka lat temu i powiem Wam, że wcale nie tęsknię za tamtym czasem. Chcę teraz krótko opowiedzieć o kilku tych najbardziej przydatnych. Te aplikacje, dzięki którym oszczędzam czas, pieniądze, mam większy wybór, bądź po prostu poczucie że to ja decyduję co, gdzie i jak zamierzam zrobić. Zanim powstało Utile – pierwsza aplikacja dla Opiekunek, zaczęło się od wakacji…

Aplikacje w telefonie – ułatwienie Twojego życia!

Po co mi biuro podróży, skoro sam mogę zaplanować sobie wakacje?

Niektórzy lubią śniadanie podane do łóżka, inni cenią sobie kanapki i gorącą kawę podczas pieszych wędrówek. Tak zwany aktywny wypoczynek i śniadanko na świeżym powietrzu. Podobnie z wakacjami. Mam znajomych, którzy zawsze wybierają all inclusive i cieszą się komfortem po miesiącach ciężkiej pracy. Są zaopiekowani. Też czasem myślę o takiej formule spędzania wolnych dni, choć chętniej sam planuję miejsce, czas, atrakcje dla całej rodziny. Zabawa zaczyna się już na etapie planowania.

Bankructwo Neckermana, czyli świat aplikacji kontra turystyczny gigant.

O tym, że zwyczaje się zmieniają dobitnie dowiedzieli się turyści (głównie Brytyjczycy) gdy ogłoszono upadek biura podróży  Thomas Cook – międzynarodowego kolosa branży turystycznej, do którego należał również Neckerman. Powodów problemów firmy było wiele, włączając w to planowany Brexit, ale jednym z głównych były zmiany zachowań turystów na całym świecie. Z pomocą takich aplikacji jak Airbnb albo Booking.com postanowili zwolnić biura podróży z organizowania im wolnego czasu. Skutek? W chwili bankructwa, rząd brytyjski zobowiązał się wyczarterować 45 samolotów, by sprowadzić do kraju 155 tysięcy swoich obywateli  przebywających w chwili upadku biura na zagranicznych wycieczkach! To chyba największa operacja lotnicza od czasów lądowania w Normandii.

No dobrze, ale skąd taka popularność aplikacji, chociażby Airbnb? Cóż, mogę mówić za siebie. Airbnb daje mi po pierwsze wybór, a po drugie oszczędzam pieniądze i mogę zobaczyć więcej atrakcji. Nie bez znaczenia jest również wygoda, dzięki której odkrywanie dostępnych miejsc w telefonie staje się dziecinnie proste. Muszę przyznać, że planując pracę nad Utile – 1wszą aplikacją dla Opiekunek i Opiekunów mieliśmy z moim przyjacielem aplikację Airbnb z tyłu głowy.

Zobacz też: Aplikacja UTILE – pierwsza aplikacja dla Opiekunek i Opiekunów!

Zakupy w sklepie z długopisem i karteczką? Nie, wolę Listonic.

Czy zdażyło Wam się zapomnieć o kilku artykułach podczas robie zakupów w sklepie? Ja z tym miałem problem wielokrotnie. Czasem żona wysyłała mnie z powrotem do sklepu, a dzieci narzekały, że przecież obiecałem, że kupię… Na szczęście sytuacja się zmieniła po zainstalowaniu w telefonie Listonica. Co ważne, jeśli moja małżonka przypomni sobie o gazecie, albo siemiu lnianym, to może wpisać brakujący artykuł u siebie w aplikacji, a ja zobaczę to w swoim telefonie za chwilę. Istna magia! Co dzięki temu zyskałem? Po pierwsze święty spokój po powrocie do domu, ale coś jeszcze. Teraz wydaję mniej, bo nie łapię się na te wszechogarniające promocje. Wiem po co idę i nie ma zaskoczenia przy kasie. No i nie zapominam już jak słoń Trąbalski, bo przecież mam w telefonie całą listę. A pamięć co prawda mam świetną, ale krótką 🙂

Aplikacje w telefonie - zdjęcie 2

Utile – aplikacja w telefonie

Dlaczego Opiekunki i Opiekunowie powinni się ucieszyć?

Mógłbym wymienić więcej aplikacji, dzięki którym zyskałem komfort na codzień, ale pozwólcie że opowiem Wam teraz o Utile. Tym bardziej, że możecie dowiedzieć się od współzałożyciela dlaczego powstało. Ale po kolei. Doświadczenia zdobyte w Agencji pracy uświadomiły mi, że zarówno Opiekunki (pozdrawiam też Panów Opiekunów) jak i Rekruterzy w Agencjach pracy mają ciężki orzech do zgryzienia. Tym bardziej, że obu stronom czas nie sprzyja. Opiekunki chcą dopasowanych ofert zamiast dziesiątków telefonów, które zajmują im czas i co najwyżej podnoszą poziom adrenaliny. Z kolei Rekruterzy szukają dopasowanych Opiekunek, by podpisać umowę z właściwą osobą i wywiązać się z ustaleń z niemieckimi partnerami. Obu stronom zależy na szybkości procesu rekrutacji i pewności że dokonali dobrego wyboru.

Zobacz też: Kanał Utile w serwisie YouTube

W świecie nadmiaru informacji, każdy poszukuje tej właściwej – dopasowanej. I właśnie to daje Utile. Hasło: wyzwanie to dopasowanie jest odpowiedzią. Aplikacja z pomocą odpowiedniej technologii potrafi dopasować pracę do Opiekunki. Oczywiście trzeba wypełnić swój profil, ale zajmuje to z grubsza 2 minuty i wystarczy to robić tylko raz. Dodatkowo aplikacja pozwala filtrować oferty i oglądać tylko te, które spełniają określone potrzeby. Pracę można ponadto wyszukać na kilka sposobów, w zależności który wam jest najbliższy. Narzędzie jest proste w obsłudze i pozwala zaoszczędzić czas, a co najważniejsze  wybrać dopasowaną pracę. I co ważne: wszystkie ważne informacje na temat ofert pracy teraz w jednym miejscu – Twoim telefonie.

Pozwólcie, że ten wpis będzie pierwszym z cyklu artykułów dzięki którym przybliżymy Wam działanie aplikacji i podpowiemy jak z niej korzystać, by wybrać sobie dobrą pracę. Już wkrótce możecie spodziewać się praktycznych informacji o Utile, które krok po kroku pokażą zalety naszego rozwiązania! 

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksander 

Współzałożyciel Utile


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

 

Komentarze