fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Wymiana ze zmienniczką na szteli – jak się przygotować?

opiekun osówymiana ze zmienniczką na szteli - zdjęcie 1b starszych - zdjęcie 1

Pierwszy raz wyjeżdżasz do Niemiec pracy jako Opiekunka?  A może to Twoja kolejna podróż, ale przed Tobą wymiana z zmienniczką na szteli? Sprawdź w jaki sposób możesz się przygotować do tego procesu. Istnieją dwie możliwości, a w artykule dokładnie je przybliżymy.

 

Wymiana ze zmienniczką na szteli

Wymiana ze zmienniczką na szteli  jest prostą czynnością, choć wiele osób niepotrzebnie się nią stresuje. Wystarczy proste przekazanie informacji i gotowe. O czym trzeba pamiętać i w jaki sposób może się odbyć? Już tłumaczymy!

Rozmowa telefoniczna ze zmienniczką

Pierwszą i najszybszą opcją jest rozmowa telefoniczna. Najczęściej korzysta się z niej, jeżeli nie ma możliwości spotkania się na miejscu. Agencja, która zatrudnia Opiekunów, aranżuje rozmowę między dwiema Opiekunkami. O czym trzeba pamiętać? Prawdę mówiąc podczas rozmowy telefonicznej ciężko pokazać rozmieszczenie mieszkania podopiecznego i miejsca, w których przechowywane są leki, kosmetyki czy produkty spożywcze. Dlatego poproś zmienniczkę, aby dokładnie opisała mieszkanie i jego najważniejsze miejsca oraz okolice – ważne są informacje takie jak lokalizacja najbliższego sklepu czy apteki. Następnie zapytaj o podopiecznego – jakie ma rytuały, które będziesz powielać. Co lubi, czego lepiej unikać, o czym z nim rozmawiać, a jakie tematy są zakazane. Może wydać się błahe, ale po co robić sobie problemy już przy pierwszym kontakcie? Nie zapomnij też zapytać o szczegóły opieki – jeżeli w obowiązkach masz podawanie leków, upewnij się, gdzie się znajdują.

Zobacz też: Opiekunka na zastępstwo – czy warto jechać?

Spotkanie na szteli

Bardzo często zmienniczki mają szansę spotkać się twarzą w twarz. To wiele ułatwia, ponieważ można spokojnie porozmawiać. Wykorzystaj ten czas, aby lepiej poznać okolicę. Twoja zmienniczka spędziła tutaj wiele tygodni i wie, gdzie znajduje się sklep spożywczy, apteka czy park. W trakcie rozmowy zapytaj o podopiecznego, jego przyzwyczajenia. Wykorzystaj tę szansę i poproś, aby zmienniczka dokładnie oprowadziła Cię po domu i jego zakamarkach, a następnie przekazała opiekę nad podopiecznym.

Jak widzisz – strach ma wielkie oczy. Pamiętaj, że za kilka tygodni Ty będziesz wprowadzać zmienniczkę do pracy. Dokładnie zapamiętaj, jaką wiedzę przekazała Ci poprzedniczka i postaraj się tak samo dobrze przygotować kolejną osobę.


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
Komentarze