fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Komunikowanie z bliskimi, czyli jak dzwonić za darmo z Niemiec?

Opiekunka ucząca się języka niemieckiego

W trakcie pobytu za granicą potrzeba kontaktu z poniższymi jest znacznie większa. Dużym ułatwieniem okazują się współczesne technologie, które pozwalają nam nie tylko rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, ale również mieć z nimi kontakt wizualny. W większości przypadków rozmowy te możemy prowadzić całkowicie za darmo. W jaki sposób? Poznajcie najlepsze sposoby na bezpłatne rozmowy z Niemiec do Polski.

Aktualnie kontakt z bliskimi za granicą jest znacznie łatwiejszy i tańszy niż jeszcze kilka lat temu. Wcześniej barierą nie do pokonania były wysokie ceny połączeń międzynarodowych oraz brak rozpowszechnionej telefonii i komunikatorów internetowych. Obecnie przebywając za granicą jesteśmy w stanie praktycznie bezkosztowo połączyć się z bliskimi. Nie tylko głosowo, ale również za pomoc video. I nie potrzebujemy do tego wcale laptopa. Nasza komórka jest w stanie bez problemu obsłużyć całą komunikację.

Bez roamingu w Unii Europejskiej

Polska jako członek Unii Europejskiej może korzystać benefitów związanych z przynależnością do wspólnoty. Jednym z nich jest brak roamingu, który dla wielu opiekunek okazał się wybawieniem. Od 15 czerwca 2017 r. na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE/EOG) opłaty rozliczane według zasady RLAH (Roam Like At Home). Zgodnie z zasadą połączenia międzynarodowe dokonywane między krajami należącymi do Unii Europejskiej z rozliczane są tak samo jak połączenia krajowe. A to oznacza, że koszt rozmowy między Niemcami a Polską będzie wynosił dokładnie tyle samo gdybyśmy tą rozmowę wprowadzili w Polsce. Oczywiście przed wyjazdem do Niemiec trzeba dokładnie zapoznać się z cennikiem usług operatora i upewnić się jaki sposób rozliczenia będzie obowiązywał w przypadku rozmów między krajami kropka warto pamiętać że zasada obowiązuje tylko i wyłącznie w krajach Unii Europejskiej. A zatem w innych krajach europejskich, które nie należą do wspólnoty połączenia są dokonywane na zasadzie roamingu. Taka zależność dotyczy między innymi krajów takich jak Szwajcaria, do których również wyjeżdżają opiekunki osób starszych z Polski.

Komunikatory internetowe na komórce
fot. Alok Sharma – Pexels

Jakie komunikatory internetowe do darmowych rozmów?

Gdy przebywamy za granicą potrzeba kontaktu i rozmowy z najbliższymi jest znacznie większa. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z bezpłatnych komunikatorów internetowych, które działają zarówno na laptopie jak i na smartfonie.
W tym momencie w większości miejsc które przebywamy dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy. W gospodarstwem niemieckich opiekunka ma zagwarantowany dostęp do internetu, co ułatwia znacznie sprawę związaną z komunikacją z najwyższymi. Takiej sytuacji można wykorzystać darmowe komunikatory internetowe z których możemy stosować korzystać za pomocą laptopa.
Jak dzwonić za darmo z komputera
Za granicę możemy zabrać ze sobą notebooka lub laptopa. Nie musi to być urządzenie o bardzo wyspecjalizowanych parametrach, ponieważ rozmowy internetowe możemy przeprowadzić nawet na starszym typie laptopa. Większość laptopów wyposażonych jest w kamerkę internetową i wewnętrzne głośniki a zatem odpada nam konieczność kupowana zewnętrznych akcesoriów. Zdarza się jednak, że dane urządzenie nie posiada kamery, a głośnik działa poniżej oczekiwań. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest dokupienie sobie mikrofonu i kamerki zewnętrznej.

W przypadku aplikacji dostępnych przez internet możemy korzystać z bogatego wachlarza możliwości. Do aplikacji najpopularniejszych których możemy korzystać przez laptopa należą między innymi:

  • Skype
  • Google Hangout,
  • Messenger
  • Microsoft Teams
  • Viber
  • Telegram
  • Signal

Z wszystkich tych aplikacji możemy korzystać zupełnie bezpłatnie jedyny warunek to założenie w każdej z tych aplikacji swojego konta przez którego możemy się logować.
Drugim warunkiem jest to że nasz odbiorca Czy osoba z którą będziemy się kontaktować również do komunikacji będzie musiała używać tego samej aplikacji.
Jeżeli powiem będziemy chcieli żeby korzystać z wykonać połączenia za pomocą Skype na telefony stacjonarne lub komórkowe wówczas będą to połączenia płatne.

Sposoby na telefonowanie za darmo z Niemiec

Jeżeli dysponujemy tylko telefonem komórkowym, nie jesteśmy na straconej pozycji. W zasadzie przez komórką może korzysta z tego zestawu komunikatorów jak przez laptopa. Większość z nich świetnie funkcjonuje też na smartfonach. Do komunikacji przez telefon najlepiej sprawdzają się jednak:

Obie te aplikacje wymagają oczywiście posiadania średniej klasy smartfona, a także klasycznego numeru telefonu. Po instalacji WhatsAppa lub Vibera możemy bez problemu komunikować się z naszymi najbliższymi całkowicie za darmo. Oczywiście pod warunkiem że oni również na smartfonie będą mieli zainstalowane te same aplikacje.
Aplikacje te działają zarówno na smartfona pracujący na Androidzie jak i iPhone’a. Musimy tylko zwrócić uwagę na system operacyjny podczas ściągania aplikacji.

Rozmowy za poprzez WhatsApp w jaki i Vibera to zdecydowanie łatwiejsze I bardziej poręczny mniejsze rozwiązanie niż w przypadku laptopa, którego raczej możemy wykorzystać w ciągu dnia. Pozwalają nam na rozmowę nawet w trakcie wykonywania codziennych obowiązków i w przypadku napiętego grafiku są najlepszym rozwiązaniem.

Gdzie ściągnąć aplikacje do telefonowania za darmo?

Wszystkie aplikacje, o których mowa w artykule możemy bezpośrednio ściągnąć ze sklepu Google Play (Androida) lub App Store (IoS). Wystarczy w polu wyszukiwania podać nazwę danej aplikacji.


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Komentarze