fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Nauka języka niemieckiego dla opiekunek – oto najlepsze aplikacje

aplikacje do nauki języka niemieckiego dla opiekunek - okładka

Praca w opiece to coraz popularniejszy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy dla osób, które wyjeżdżają do Niemiec. Jednak wiele opiekunek rezygnuje z aplikowania na niektóre zlecenia ze względu na barierę językową. Niewiele z nich czuje się na siłach, aby pojechać do Niemiec, by przez kilka tygodni pracować i mieszkać z osobami, które posługują się wyłącznie językiem niemieckim. Na szczęście są rozwiązania, takie jak mobilne aplikacje do nauki języka niemieckiego. W sklepach z aplikacjami znajdziemy coraz więcej takich programów. Wiele z nich dostępnych jest bezpłatnie lub za drobną opłatą (wciąż mniejszą niż stacjonarny kurs) i pozwalają na naukę w dowolnym miejscu. Tworzone są indywidualne programy nauczania, testy i wsparcie native speakerów. To pozwala na jeszcze szybsze przełamanie bariery językowej i skuteczną naukę słówek w języku niemieckim. Dzięki temu wyjazd może być w zasięgu ręki, nawet jeżeli opiekunka poznała tylko kilka zwrotów grzecznościowych. Tego typu programy pozwalają na szybkie tłumaczenie całych zdań z polskiego na niemiecki i odwrotnie. Mogą się okazać rewelacyjnym wsparciem przy rozmowach z rodziną czy nawet na spacerze podczas czasu wolnego. Dzięki nim nauka niemieckiego dla Opiekunek jest czystą przyjemnością.

Aplikacje do nauki języka niemieckiego – zalety

Trzeba przyznać, że aplikacje do nauki języka niemieckiego mają zdecydowanie więcej zalet w porównaniu do kursów stacjonarnych. Każda osoba może stworzyć swój indywidualny tok nauczania, skupiając się na konkretnych słowach czy gramatyce. Możliwość kontynuacji kursu w dowolnym miejscu i czasie to kolejny powód, dla którego warto wybrać taką metodę. Aplikację instaluje się na telefonie lub innym mobilnym urządzeniu, przez co można się uczyć w dowolnym momencie. Większość programów pozwala na ustawienie powiadomień, testów wiedzy czy wsparcie native speakerów. Łatwy dostęp do bazy wiedzy, skrojone na miarę naszych potrzeb programy nauczania i możliwość tworzenia indywidualnych planów to też motywacja. Wszystko w zasięgu ręki, proste w obsłudze i tak tanie, aż grzech nie skorzystać.

Aplikacje do nauki języka niemieckiego - zdjęcie 2

Aplikacje do nauki języka niemieckiego – 4 najlepsze

Google Translate

To w zasadzie nie aplikacja, bo nie musimy jej pobierać oddzielnie. Google Translate to narzędzie, które posiada każdy, kto korzysta z wyszukiwarki Google. Wystarczy wpisać zdanie po polsku lub niemiecku, aby otrzymać gotowe tłumaczenie. Narzędzie posiada też lektora, dzięki któremu nauczymy się poprawnej wymowy. Nie wiesz jak skomunikować się z seniorem, którym się opiekujesz? Wystarczy, że wpiszesz zdanie po polsku w Google Translate, a program przeczyta je Twojemu podopiecznemu po niemiecku.

Busuu

To jedna z najpopularniejszych platform edukacyjnych na świecie. Aplikacja do nauki języka niemieckiego jest bezpłatna, jednak po zalogowaniu się mamy dostęp do pełnej wersji programu. Busuu dzięki czytelnej nawigacji oraz prostej nawigacji pozwala na wygodne korzystanie z aplikacji na wszystkich poziomach zaawansowania.

Der Die Das

Aplikacja niezwykle przydatna w nauce rodzajników w języku niemieckim. Jej główna zaleta to prostota. Program pokazuje słówko oraz 3 możliwości rodzajnika: der, die, das. Wybieramy rodzajnik, który naszym zdaniem jest prawidłowy i od razu widzimy poprawną odpowiedź. W ten sposób łatwo zapamiętać, jaki rodzajnik jest właściwy do danego słowa.

Memrise

Aplikacja wykorzystuje system drzewa umiejętności, szkoląc słownictwo sukcesywnie poprzez powtórzenia. Początkowo poprzez ćwiczenia pamięciowe, z czasem poprzez scenki sytuacyjne i konstrukcje gramatyczne. Dzięki temu słownictwo oraz gramatyka zostają zapamiętane na dłużej. Różnorodność tematyczna zadań i sekcji pozwala na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych osób o zróżnicowanym poziomie kompetencji językowych, od początkujących do zaawansowanych. Z aplikacji korzystać można także offline, czyli bez dostępu do Internetu


Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

 

Komentarze