fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Premia letnia dla Opiekunek – analiza ofert agencji

premia letnia dla opiekunek - zdjęcie 1

Premia letnia dla opiekunek – czy w sezonie wakacyjnym łatwiej o lepsze warunki współpracy dla osób wyjeżdżających do Niemiec? Wakacje to przede wszystkim duża szansa dla osób, które chciałby wyjechać po raz pierwszy, nie mają dużego doświadczenia lub nie znają jeszcze języka niemieckiego. Wiele firm i agencji pracy oferuje umowy, które oprószone są dodatkowymi bonusami i lepszymi premiami. Przyjrzeliśmy się dokładnie agencjom opiekunek, które szukają osób na zagraniczne wyjazdy i opisaliśmy dla Was warunki otrzymania premii letniej. 

Wiele agencji opiekunek słusznie zauważyło, że okres wakacyjny to ogromna konkurencyjność. Wzrasta zapotrzebowanie na tymczasowego pracownika, który też… ostrożnie podchodzi do podpisania umowy. Opiekunki doskonale wiedzą, że dobre i renomowane agencje powinny kusić atrakcyjnymi warunkami i bonusami, choć są i takie, które niestety o tym zapominają. Inne tworzą skomplikowane reguły współpracy, które wpływają negatywnie na dalszy proces rekrutacji. Zanim podpiszesz umowę z jedną z nich, sprawdź naszą analizę premii letnich dla opiekunek.

Zobacz też: 6 najlepszych ofert bonusu wakacyjnego w 2019!

premia letnia dla opiekunek - zdjęcie 2

Premia letnia dla Opiekunek – oferty agencji pracy

Przyjrzeliśmy się dokładnie agencjom opiekunek, które szukają osób na zagraniczne wyjazdy i opisaliśmy dla Was warunki otrzymania premii letniej. Oto lista agencji, których oferty nie znalazły się w naszym rankingu 6 najlepszych ofert bonusu wakacyjnego, choć wciąż warto z nimi współpracować.

AKTIVE MED 24

Agencja oferuje dodatkowe bonusy, choć niekoniecznie chwali się tym na swojej stronie internetowej. Poprzez wywiad udało nam się uzyskać informacje o wysokości i warunkach otrzymania premii. Pracując miesiąc można liczyć na 70 EUR netto, po drugim – 130 EUR netto, natomiast po trzech miesiącach współpracy aż 200 EUR netto.

ARKADIA CARE

Na stronie tej agencji widnieje informacja o bonusie wynoszącym 250 EUR netto, jednak próżno szukać dodatkowych informacji. Rozmawiając z pracownikami Arkadii Care wątpliwości w ogóle nie są rozwiane, ponieważ niewiele się dowiemy. Jak zaznaczają, premia jest uznaniowa i nie ma określonych warunków…

ATERIMA-MED

To kolejna agencja opiekunek zagranicznych, która zdawkowo informuje o premiach. Choć jest informacja w formie grafiki na stronie, to wszelkie warunki są omawiane indywidualnie w postaci aneksu do umowy. Wstępie wiadomo, że po 65 dniach pracy można liczyć nawet na 120 EUR netto, a po 90 do 180 EUR netto.

CAREWORK

Niestety na stronie nie znajdziemy informacji o bonusie, a szkoda bo jest on całkiem atrakcyjny. Rozpoczynając pracę pomiędzy 15.07, a 15.09 można liczyć na 50 EUR netto przy umowie na dwa miesiące, i dodatkowe 100 EUR po 30 dniach i 150 EUR netto po 50 dniach.

CARING PERSONNEL

Ze zdawkowych informacji na stronie można się dowiedzieć, że bonus w wysokości 250 EUR netto będzie naliczony pod określonymi warunkami. Pierwszym jest przyjęcie zlecenia do 19.06.2019, a kolejnym wyjazd do pracy między 20.06 a 10.07.2019. Dodatkowo okres pracy nie może być krótszy niż 12 tygodni.

MEDICARE SERVICES

Podczas rozmowy z tą agencją opiekunek można się dowiedzieć o dodatkowej premii, która obowiązuje między 15.06, a 31.07.2019. 100 EUR netto otrzymamy za 6 tygodni pracy, dodatkowe 50 EUR netto za kolejne dwa, a za 12 tygodni aż 200 EUR netto.

PRIVATE CARE

Firma nie infrmuje o binusach wakacyjnych, za to na stronie można znaleźć informację o bonusie… wielkanocnym, który dotyczył zeszłych świąt.

PRO-CARE

Ta agencja opiekunek również nie umieściła informacji o wakacyjnym bonusie na swojej stronie, choć jest on w zasięgu ręki. Za każdy wakacyjny miesiąc (lipiec i sierpień) można otrzymać po 100 EUR na rękę (maksymalnie 200 EUR).

SCG

SCG wyszła z lepszego założenia przy naliczaniu bonusów wakacyjnych. Ustaliła maksymalną wartość w wysokości 200 EUR netto. Za każdy przepracowany dzień można otrzymać określoną stawkę, a tym samym za cały lipiec i sierpień pełną sumę.

WINCKLER PERSONAL

Trzeba przyznać, że ten bonus należy do najmniej atrakcyjnych, ale trzeba pochwalić WP, że w ogóle go uwzględnił w umowach. Opiekun może liczyć na zaledwie 50 EUR na rękę, jeżeli wyjedzie do pracy między czerwcem, a lipcem na całe 60 dni.

Zobacz też: Bonus wakacyjny – 7 pułapek, na które trzeba uważać!

Lepsze coś niż nic, ale z drugiej strony agencje opiekunek powinny przeanalizować bonusy z konkurencją i lepiej o nich informować. Zapotrzebowanie na pracowników jest duże, a podaż nie tak rewelacyjna, jakby każdy się spodziewał. Najlepsi będą zawsze rekrutowani przez firmy z jasnymi i atrakcyjnymi zasadami.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Komentarze