fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Praca w opiece: Frankfurt nad Menem

Zastanawiasz się nad pracą jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać lokalizację, która zapewni nie tylko dobre warunki pracy, ale inne rozrywki. Takie miastem jest z całą pewnością Frankfurt nad Menem. Jak znaleźć tam pracę?

Frankfurt nad Menem – najważniejsze informacje

Frankfurt nad Menem to jedno z miast, do którego często trafiają panie poszukujące pracy w zawodzie opiekunki osób starszych. To finansowa stolica Niemiec i niezwykle interesujące miasto, które łączy w sobie w sobie nowoczesność i tradycję – drapacze chmur przypominające nowojorski Manhattan i przytulną starówkę z odrestaurowanymi zabytkami i klimatycznymi knajpkami.

Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości miasto niemieckie. Położony jest w centralnej części kraju nad rzeką Men w kraju związkowym Hesja. Frankfurt to przede wszystkim jedno z najważniejszych metropolii finansowych Europy a także świata. W centrum miasta, które swoim wyglądem przypomina nowojorski Manhattan znajdują się centrale największych niemieckich banków takich jak Deutsche Bank, ING oraz inne znaczące instytucje finansowe.

Frankfurt nad Menem znany jest przede wszystkim jako ważne centrum wystawiennicze i istotny węzeł komunikacyjny. W tym mieście zlokalizowane jest jest jedno z największych lotnisk w Europie i ósme pod tym względem lotnisko na świecie.
Ze względu na to Frankfurt nad Menem jest dynamicznym i tętniącym życiem a przede wszystkim wielokulturowym miastem. Tylko 49% mieszkańców Frankfurtu to obywatele Niemiec. Resztę stanowią przyjezdni, reprezentujące różne mniejszości etniczne. Z tego powodu przemierzając ulicę Frankfurtu na każdym kroku możemy poczuć tą wielokulturowość, która wyraża się również w mieszance różnych języków docierających do naszych uszu.

Praca i życie we Frankfurcie nad Menem

Frankfurt nad Menem to miasto, które zdecydowanie spodoba się osobom lubiących żyć i pracować miejscach, w których wiele się dzieje. Miasto to daje wiele możliwości rozwoju zarówno pod względem doświadczenia jak i samych warunków finansowych. Frankfurt nad Menem należy do miast, w którym stopa życiowa mieszkańców jest na stosunkowo wysokim poziomie a samo miasto oferuje najwyższe poziomy zarobków w Niemczech. Z tego punktu widzenia podejmowanie tam pracy jako opiekunka osób starszych może być bardziej opłacalne niż gdzie indziej. Szczególnie, gdy wyjeżdżamy do pracy na własną rękę i organizujemy sobie pobyt bez pośredników.

Język niemiecki i gwara heska we Frankfurcie nad Menem

Język i sposób komunikacji to dla wielu opiekunów najważniejsza kwestia. We Frankfurcie też będzie może spotkać na lekkie zaskoczenie. Wielu mieszkańców Frankfurtu i okolic na co dzień nie porozumiewa się klasycznym niemieckim a jego środkowoniemiecką odmianą tzw. gwarą heską. Język ten znacznie odbiega od niemieckiego, którego większość z nas uczy się na kursach języka niemieckiego dla opiekunek. Sama komunikacja nie sprawia  jednak problemu, ponieważ mieszkańcy przyzwyczajeni są do obcokrajowców i wielokulturowej społeczności. W razie jakichś problemów komunikacyjnych mówią wolniej i tłumaczą niezrozumiałe słowa na język niemiecki.

Frankfurt nad Menem – czas wolny Opiekunki

W tym mieście z pewnością nie jesteśmy w stanie się nudzić, jeżeli tylko nasz harmonogram pracy pozwala na weekendowe wypady i czas wolny. Frankfurt nad Menem oferuje wiele wiele atrakcji, które umilą nam wolny czas i pozwolą zapomnieć o codziennych obowiązkach. Nawet mieszkając w centrum miasta możemy oderwać się i wyciszyć wielu malowniczych terenach zielonych jakie oferuje Frankfurt. W czasie wolnym możemy iść do jednego z lokalnych parków lub pospacerować nad rzeką Men. Do licznych miejsc i atrakcji należą przede wszystkim:

  • Palmengarten,
  • Chinese Garden,
  • Lohrpark,
  • Park Nizza
  • Gunthersburgpark
  • Zoo Frankfurt i inne.

Polonia we Frankfurcie nad Menem

Frankfurt nad Menem posiada również dosyć dużą społeczność polską. Jak wynika z szacunków, stanowią oni czwartą co do wielkości grupę obcokrajowców. Z tego powodu bardzo często na ulicach Frankfurtu możemy usłyszeć polski język. We Frankfurcie funkcjonuje również wiele organizacji a także sklepów z typowo polskim jedzeniem. Możemy też odwiedzić lekarza, jak również pójść na mszę, która będzie odprawiona w języku polskim. We Frankfurcie również funkcjonuje wiele instytucji polonijnych, które pomagają w Polakom pracującym w tym mieście.

Frankfurt nad Menem – przydatne linki dla Opiekunki

Jak znaleźć pracę opiekunki we Frankfurcie nad Menem?

Znalezienie dopasowanej i skrojonej na miarę swoich potrzeb pracy opiekunki we Frankfurcie nad Menem nie powinno stanowić problemu,  o ile będziemy szukać we właściwych miejscach. Na forach i portalach ogłoszeniowych można znaleźć stosunkowo dużo ogłoszeń o pracę, która zlokalizowana jest we Frankfurcie nad Menem i okolicach. Jeśli jednak szukasz pracy, która będzie stricte dopasowana do twoich wymagań warto skorzystać z mobilnej aplikacji dla opiekunek UTILE. Zawiera ona kilkaset na bieżąco aktualizowanych ofert a także zaawansowane systemy filtrowania, które pozwolą nam wybrać konkretne oferty pracy z Frankfurtu nad Menem. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwarki nazwę miejscowości, czyli Frankfurt nad Menem w ten sposób wyskoczył nam oferty pracy, które pochodzą tylko i wyłącznie z tej okolicy.


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Komentarze