fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Wynagrodzenie w pracy Opiekunki – od czego zależy?

wynagrodzenie w pracy opiekunki - zdjęcie 1

Praca jako Opiekunka to szansa dla osób, które szukają możliwości na poprawienie budżetu domowego. Wyjeżdżając za granicę można liczyć na relatywnie wysokie stawki w porównaniu z polskimi warunkami. Jednak dysproporcja w wysokości wynagrodzenia może być na tyle odczuwalna, że powstaną pytania – od czego zależy wynagrodzenie w pracy Opiekunki? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

Na jakie stawki mogą liczyć zagraniczne opiekunki? Przeglądając te proponowane przez popularne agencje pracy, z łatwością można zauważyć, że różnice są… zauważalne. Miesięcznie można liczyć na wynagrodzenie w granicach 1000 – 2000 EUR z zakwaterowaniem. Dla kogo czekają najwyższe
stawki?

Zobacz też: Ile zarabia Opiekunka osób starszych w Niemczech?

wynagrodzenie w pracy opiekunki - zdjęcie 3

Doświadczenie czy komunikatywność? Oto jest pytanie!

Jak widać, różnica pomiędzy najniższą, a najwyższą stawką jest na tyle duża, że warto się zastanowić, w jaki sposób osiągać ten korzystniejszy próg? Co decyduje o wysokości wynagrodzenia? Doświadczenie w pracy, a może wykształcenie medyczne? Niestety, nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ na pensję wypływa naprawdę mnóstwo czynników. Niektóre z nich to:

 • Stan podopiecznego i jego mobilność – jeżeli ten jest ciężko chory, wymaga rehabilitacji, pomocy w niemal wszystkich codziennych czynnościach, Opiekun ma szansę na wyższe wynagrodzenie, niż w przypadku lekkiej szteli.
 • Wykształcenie medyczne Opiekuna – osoby po kursach opiekunów medycznych, czy pielęgniarki mogą otrzymać lepiej płatne zlecenia ze względu na specjalistyczną wiedzę.
 • Doświadczenie i staż w pracy – jak wiadomo, agencje pracy będą chętniej współpracować z
  Opiekunami, którym ufają. Oni też mogą liczyć na dodatkowe bonusy czy renegocjację stawek.
 • Liczba osób do opieki – Opiekun dla pary seniorów może liczyć na wyższą stawkę niż do
  jednego podopiecznego, co jest logiczne – na Opiekunkę czeka większa odpowiedzialność oraz więcej pracy, co ma przełożenie w wynagrodzeniu.
 • Znajomość języka – prawdę mówiąc komunikatywność jest kluczowym elementem. Możliwość rozmowy z podopiecznym czy codzienna pomoc nie tylko w domu, ale również na spacerze czy podczas wizyty w urzędzie / placówce medycznej sprawia, że Opiekun ze znajomością języka może liczyć na najwyższe stawki w branży.
 • Agencja, z którą się współpracuje – trzeba pamiętać, że to agencje ustalają stawki i warunki
  umowy z rodzinami podopiecznych. Niektóre z nich pobierają mniejsze, inne większe prowizje, co przekłada się na wynagrodzenie dla Opiekunki

Zobacz też: Wynagrodzenie w pracy Opiekunki – 5 kroków do lepszej wypłaty!

Jak widać z powyższego, kluczowym elementem wynagrodzenia jest znajomość języka. Im płynniejszy, tym stawki stają się coraz wyższe i korzystniejsze dla Opiekuna. Wiele również zależy od agencji pracy, z którą nawiązuje się współpracę. Niektóre z nich oddają tylko małą część „tortu”, jednak te lepsze, szanowane w branży, dzielą się sprawiedliwie z pracownikami. Wniosek z tego prosty – na dobrą pensję mogą liczyć Opiekuni, którzy znają język i posiadają odpowiednie referencje, aby zyskać zaufanie w agencji. W ten sposób to oni będą w pierwszej kolejności otrzymywać lepiej płatne zlecenia.


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Komentarze