fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Atrakcje turystyczne dla Opiekunek w Berlinie

Atrakcje turystyczne dla Opiekunek w Berlinie - zdjęcie 1

Berlin to miasto wielu kultur. Można się w nim świetnie bawić, korzystając z ogromnej oferty rozrywkowej. Nie brakuje także miejsc związanych ze sztuką, a także zabytków. Sprawdź z naszym poradnikiem, jakie atrakcje turystyczne dla Opiekunek w Berlinie warto zobaczyć! 

Zobacz też: Wolny czas na szteli – jak go spędzić?

Atrakcje turystyczne dla Opiekunek w Berlinie

Brama Brandenburska – wizytówka miasta

Trzeba przyznać, że wiele osób kojarzy Berlin głównie za sprawą Bramy Brandenburskiej. Widnieje także na rewersach eurocentów (10, 20 i 50). Wzniesiono ją w latach 1788-1791 jako symbol zjednoczenia. Zaraz po zakończeniu budowy, pomalowano ją na biało i nazwano „Bramą Pokoju”. Jednakże toczące się w późniejszym czasie wojny, uszkodziły zabytek i dopiero w latach 90-tych XX wieku powróciła do oryginalnej formy sprzed wieków. Jako ciekawostkę, warto dodać, że przejazd przez jej środek był zarezerwowany dla wyjątkowych osób, m.in. członków rodziny cesarskiej. Obecnie w otoczeniu bramy mieści się deptak.

Atrakcje turystyczne dla Opiekunek w Berlinie - zdjęcie 2

Wyspa muzeów

To największe i najważniejsze kompleksy muzealne na świecie, wpisane na listę dziedzictwa UNESCO! Dla osób, które chciałyby skorzystać z oferty kulturalnej, polecimy przede wszystkim Wyspę Muzeów. Znajdują się tam najważniejsze dzieła sztuki, dlatego nie sposób tego ominąć! Udając się na wyspę leżącą przy Sprewie, możesz obejrzeć wystawy w Muzeum Pergamońskim, im. Bodego, Nowym oraz Starym Muzeum. Wśród najciekawszych dzieł, znajdziemy także eksponaty archeologiczne, obrazy oraz rzeźby z każdego okresu w sztuce.

Zobacz też: Oktoberfest – skorzystaj, jeśli Twoja sztela jest w okolicy Monachium!

Atrakcje turystyczne dla Opiekunek w Berlinie - zdjęcie 3

Berliner Fernsehturms

Można przyjąć, że Berlińska Wieża Telewizyjna jest najwyższym budynkiem w Niemczech. Widok z niej zapiera dech w piersiach, nic więc dziwnego, że należy do TOP10 najczęściej odwiedzanych zabytków w mieście. To nie wszystko! Każda panorama miasta jest kojarzona z tym właśnie punktem i na równi stawiana z Bramą Brandenburską czy budynkiem parlamentu. Wieża jest dostępna dla zwiedzających i z perspektywy 203 metrów, można nie tylko podziwiać Berlin, ale zjeść kolację czy napić się drinka w obrotowej restauracji.

Pomnik Muru Berlińskiego

Każdy z nas ma pewne doświadczenia z upadkiem Muru Berlińskiego. Jesteśmy w stanie określić, co robiliśmy w tej historycznej chwili, dlatego zwiedzanie okolicy jego umiejscowienia jest wręcz priorytetem! Przy Bernauer Strasse ciągnie się aż 1,5 km ekspozycja, która wciąż zawiera oryginalne części muru, zdjęcia, a także opisy towarzyszących mu wydarzeń.

 

Naturalnie Berlin to więcej niż wspomniane wyżej atrakcje turystyczne. To miasto, które jest w stanie zachwycić każdego. Otwarta przestrzeń, multikulturowość i rozrywka dostępna w różnych wymiarach. Dla jednych – spotkania z kulturą, dla innych rejsy statkami, kluby muzyczne, liczne koncerty, targi i joga pod gołym niebem. Będąc tutaj warto zobaczyć jak najwięcej! Dlatego jeśli jesteś na szteli w Berlinie lub w okolicach, to nie pozostaje nic innego jak skorzystać w uroków tego miasta!


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów 

Komentarze