fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Oktoberfest – skorzystaj, jeśli Twoja sztela jest w okolicy Monachium!

oktoberfest - zdjęcie 2

Wyjazd do Niemiec w charakterze Opiekunki, to nie tylko praca, ale także czas wolny, który pozwala na poznanie niemieckiej kultury i obyczajów. Jeśli jesienny czas spędzasz na szteli w okolicach Monachium, to Oktoberfest będzie świetną rozrywką!

 

Oktoberfest – najpopularniejszy festiwal piwa

Oktoberfest to najpopularniejszy na świecie festiwal piwa. Jego historia sięga XIX, kiedy na terenie Bawarii organizowano tego typu imprezy. Ich celem było zużycie całego piwa pozostałego po poprzednim sezonie browarskim. O popularności tego festiwalu może świadczyć chociażby liczba zatrudnionych kelnerek – jest ich ponad 1600! Pamiątką, która niewątpliwie kojarzy się z Oktoberfest’em jest kufel. Kelnerki pracujące przy obsłudze wydarzenia znane są z tego, że potrafią unieść nawet 10 kufli jednocześnie. Według statystyk, podczas każdego Oktoberfest’u goście wypijają około 6 milionów litrów piwa.

Oktoberfest 2019

W tym roku Oktobrerfest odbywa się w dniach 21 września – 6 października 2019. Jeśli przebywasz w tym czasie w Niemczech, koniecznie odwieź Monachium i zobacz, jak bawią się nasi niemieccy sąsiedzi! Pamiętaj, że wejście na ten festiwal jest całkowicie darmowe! 

oktoberfest infografika - zdjęcie 1

zródło grafiki: podroze.onet.pl

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
Komentarze