fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Praca w opiece w Düsseldorfie

Düsseldorf to jedno z miast, do których często wyjeżdżają opiekunki osób starszych z Polski. Dlaczego warto pracować w Düsseldorfie?

Düsseldorf – najważniejsze informacje

Düsseldorf to nowoczesna metropolia i międzynarodowe centrum biznesowe i gospodarcze. Miasto jest stolicą kraju związkowego Nadrenia-Westfalia i jednym z większych miast zlokalizowanych w zachodnich Niemczech.

Podczas gdy Frankfurt znany jest głównie z usług finansowych, Düsseldorf w pewnym sensie specjalizuje się usługach kreatywnych, mediach i uważany jest za niemiecką stolicę mody. W tym mieście corocznie organizowane są wielkie targi jak Boot Messe (targi łodzi i sportów wodnych) oraz Igedo (targi mody).

Jeżeli lubisz, interesujące, tętniące życiem miasto, w którym wiele się dzieje z pewnością Düsseldorf cię nie rozczaruje. Stolica Nadrenii-Westfalii znana jest z niesztampowej i nowoczesnej architektury, atrakcji kulturalnych i bogatego życia nocnego.

Co ciekawe w tym mieście znajduje się również największe skupisko wielu niemieckich koncernów przemysłowych także fili koncernów japońskich. A to przekłada się na wysoki wskaźnik populacji japońskiej. W Düsseldorfie Japończycy stanowią prawie 1% całej populacji miasta.

Praca i życie opiekunki w Dusseldorfie

W Düsseldorfie i jego okolicach jest duże zapotrzebowanie na pracę wykwalifikowanej opiekunki dla osób starszych. Z tego względu bardzo często w ofertach pracy dla opiekunek pojawia się ta lokalizacja.
Miasto  jest atrakcyjne też z innego powodu. Zarobki w Düsseldorfie należą do jednych z najwyższych w kraju. Wyjeżdżając za pośrednictwem agencji pracy możesz liczyć na średnie wynagrodzenie 1600-1800 euro. Natomiast jeżeli szukasz pracy opiekunki bez pośredników na własną rękę wynagrodzenie być o 20-30% wyższe. Znacznie lepiej przedstawia się sytuacja, gdy masz udokumentowane wykształcenie medyczne i chcesz pracować jako pielęgniarka geriatryczna. W Düsseldorfie w tym zawodzie możesz zarobić średnio 40 439 euro rocznie.  Warto dodać, że ostatnie zmiany związane z podwyższeniem dziennej stawki godzinowej dla pracowników służby zdrowia sprawiają, że praca jako pielęgniarka w Niemczech staje się atrakcyjniejsza.

Czas wolny opiekunki w Düsseldorfie

Düsseldorf nie słynie z zabytków czy historycznych miejsc. Niemniej jednak jest w nim kilka atrakcji, które warto odwiedzić w czasie wolnym. Bez wątpienia do jednej z nich należy niewielka Starówka, której atrakcją jest kościół Św. Lamberta (St. Lambertus). Później  swoje kroki możemy skierować na ulicę Altstadt nazywaną najdłuższym barem na świecie – mieści się tutaj ponad 260 barów.
Pomimo tego, że Düsseldorf ma bogatą historię, to jednak niewiele w tym mieście pozostało śladów dawnej świetności. Jeżeli lubisz zwiedzać zabytkowe miejsca, swoje kroki skieruj do ruin zamku cesarskiego – Kaiserpfalz Kaiserswerth.
Przy zwiedzaniu centrum nie sposób również pominąć MadienHafen, portowej dzielnicy biznesowej. Warto tam przejście ze względu na wyjątkową i nowoczesną architekturę, której nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie.

Atrakcje w Düsseldorfie

 • Starówka z kościołem św. Lamberta
 • Ruiny zamku cesarskiego – Kaiserpfalz Kaiserswerth,
 • MedienHafen, dzielnic portowych
 • Altstadt z Rheinuferpromenade (promenada Rheinufer) p- najdłuższym barem świata
 • Muzeum Goethego
 • Muzeum Filmu na Starym Mieście (Schulstrasse Königsallee, w skrócie Kö (królewska aleja)

W Düsseldorfie  znajduje się również wiele terenów zielonych. Zdecydowana większość z nich zlokalizowana jest w centrum miasta. Jeżeli lubisz wizyty w zoo warto odwiedzić Wildpark Grafenberg, a gdy  wolisz egzotyczne rośliny możesz wpaść do ogrodu botanicznego położonego  w południowej części Düsseldorfu na Himmelgeister Rheinbogen.

Parki w Düsseldorfie

 • Wildpark Grafenberg
 • Botanische Garten
 • Park Hofgarten – zielone płuc Dusseldorfu
 • Südpark
 • Kanadagänse
 • Standehaus Park
 • Spee’scher Graben

Polonia w Düsseldorfie

W Düsseldorfie pracuje i mieszka wielu Polaków. W stolicy Nadrenii-Westfalii działają instytucje kulturalne, a także prowadzone są różne polskie biznesy. Nie będzie problemu z odwiedzeniem polskiego sklepu czy skorzystania usługi prawnika w języku polskim. Oto wykaz najczęściej ciekawych linków związanych.

Düsseldorf – przydatne linki dla Opiekunki

Instytut Polski w Düsseldorfie: http://www.pmkduesseldorf.de/
Polskie msze w Düsseldorfie: https://www.msze.info/msze-za-granica/miasto/dusseldorf
Polskie sklepy w Düsseldorfie: https://bit.ly/3ut0d1O
Polscy lekarze w Düsseldorfie: https://www.polonia.org/baza-lekarzy/niemcy/dusseldorf/dowolna
Polscy prawnicy w Düsseldorfie: https://www.polonia.org/baza-prawnikow/niemcy/dusseldorf/dowolna

Jak znaleźć pracę Opiekunki w Düsseldorfie?

Znalezienie pracy w opiece w Dusseldorfie nie powinno być trudnym zadaniem. Jak wspominaliśmy wcześniej, to miasto oferuje wiele atrakcyjnych ofert pracy dla pań w zawodzie Opiekunki osób starszych. W jednym ze sposobów jest skorzystanie z mobilnej aplikacji dla opiekunek UTILE. Znajduje się w nich kilkaset aktualnych ofert pracy a także zaawansowane  filtry, które ułatwią wyszukiwanie pracy w konkretnych lokalizacjach, w tym w Dusseldorfie.Wystarczy w pole wyszukiwania wpisać nazwę miejscowości a wyskoczą oferty związane z danym miastem.

Komentarze