fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Premie świąteczno-noworoczne 2019 dla Opiekunek – raport

Jak co roku agencje kuszą opiekunki różnego rodzaju bonusami i dodatkowymi premiami za prace w okresie świąteczno-noworocznym. Które agencje przygotowały najlepsze warunki dla swoich Opiekunek? Przejrzyjcie nasz raport.

Koniec roku zawsze jest trudnym okresem, zwłaszcza dla agencji pośrednictwa pracy dla opiekunek. W tym czasie większość Opiekunek na stałe zajmujących się osobami starszymi w Niemczech pragnie wrócić do kraju, by odpocząć i spędzić święta w gronie najbliższych. Agencje już od października zaczynają poszukiwać pań na zastępstwo. Szukają nowych osób, a jednocześnie różnymi sposobami próbują przekonać dotychczasowe Opiekunki, aby pozostały na szteli i zajmowały się podopiecznymi w trakcie świątecznych dni. Czym zachęcają? Oczywiście gratyfikacjami finansowymi w formie premii i bonusów za pracę w święta.

Od czego zależy wysokość premii świątecznych?

Wysokość bonusów i premii dla Opiekunek zależy do kilku czynników. Najważniejszym z nich jest gotowość do nieprzerwanej pracy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a także długość pobytu (zazwyczaj od 30 dni do 3 miesięcy). W wielu przypadkach ważne jest również doświadczenie Opiekunki i jej znajomość języka. Te dwa kryteria pod koniec roku mają jednak mniejsze znaczenie, dlatego czas świąteczno-noworoczny jest szansą na wyjazd dla Pań mniej doświadczonych, które dopiero zaczynają pracę w zawodzie opiekunki osób starszych,  a językiem niemieckim posługują się w stopniu podstawowym.

W tym roku średni bonus, na jaki może liczyć opiekunka opiekująca się seniorem w okresie świątecznym, wynosi prawie 375 €. Aby go otrzymać,  musi średnio przepracować nieprzerwanie 42 dni.

 

W gąszczu atrakcyjnych bonusów i premii trudno wybrać tę, która będzie dla Opiekunki naprawdę korzystna. Specjalnie dla Was przejrzeliśmy propozycje ponad 50 agencji, z których wybraliśmy te najbardziej interesujące i cenne. Efektem pracy jest ranking bonusów, który tutaj prezentujemy.

Jak stworzyliśmy nasz ranking premii świątecznych?

Propozycje agencji pośrednictwa pracy dla opiekunek dotyczące bonusów świąteczno-noworocznych są bardzo zróżnicowane i opierają się na różnych zasadach. Z tego powodu, zanim wzięliśmy pod lupę oferty,  ustaliliśmy kryteria, które naszym zdaniem są najistotniejsze z perspektywy interesu Opiekunki.

Najważniejszym kryterium była oczywiście wysokość bonusu świąteczno-noworocznego w kwocie netto (na rękę). Najwyżej premiowane  agencje oferowały swoim opiekunkom więcej niż 400 euro. W dalszej kolejności sprawdzaliśmy dostępność informacji o bonusach na stronie internetowej i w social mediach. Ważne również było, czy zasady premiowania zostały ujęte w osobnym dokumencie/regulaminie, który dokładnie opisywałby zasady i warunki otrzymywania przez Opiekunkę premii. Na koniec zwróciliśmy uwagę na stopień przejrzystości, jasności i zrozumiałości regulaminu i warunków. Zasady, które wg nas były zbyt zawiłe, otrzymywały najniższą punktację.

Wykaz kryteriów i punktacja rankingu premii/bonusów świątecznych dla Opiekunek 2019

 

 

Ranking bonusów i premii świąteczno-noworoczych dla Opiekunek 2019

Przygotowując raport prześwietliliśmy ponad 50 agencji, które oferują swoje usługi na polskim rynku. Z nich wybraliśmy 20 agencji, których propozycje  są wg nas najciekawsze dla Opiekunek. Oto wyniki naszej analizy:

Premie świąteczno-noworoczne dla Opiekunek 2019 TOP 10

Tabela i punktacja agencji w rankingu bonusów i premii świątecznych da opiekunek. Pozycje 1-10.

1. Medipe (medipe.pl)

Agencja kusi Opiekunki premią zimową w wysokości nawet 400  €. Na taki bonus mogą liczyć te Panie, które przepracują nieprzerwanie okres od 22. 12.2019 r. do 20.01.2020 r. W skład bonusu wchodzi premia za cztery dni świąteczne (po 60  €) oraz dodatkowe 160  € za długość pobytu. Wszystkie zasady wynagradzania świątecznego ujęte są w przystępnym i przejrzystym regulaminie, który opublikowany jest na stronie agencji.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Medipe

2. Medicare Services (mcare.pl)

Agencja prezentuje dość oszczędne, ale klarowne informacje związane z bonusami świątecznymi. Wynika z nich, że za wyjazd między 11.11.2019 r. a 08.12.2019 r. możemy otrzymać nawet 350 euro netto. Pobyt 6-8 tygodniowy (wyjazd 09.12.2019 r.) premiowany jest kwotą 250  €. Jeśli ktoś zdecyduje się na wyjazd tylko w okres świątecznym (2 tygodnie), otrzyma dodatkowe 150  € bonusu. Plus za jasność i rzetelność informacji, minus za brak regulaminu.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Medicare Services

3. Interkadra

Opiekunki, które podpiszą umowę z agencją do 20 grudnia 2019 r., mogą liczyć na atrakcyjne premie w wysokości 90  € brutto za każde 30 dni nieprzerwanego świadczenia usługi opieki. Warunek jest tylko jeden. Umowa obejmuje obowiązkowo okres 20 grudnia 2019 r. – 7 stycznia 2020 r.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Interkadra

4. Arkadia Care (arkadiacare.pl)

Opiekunki, które zdecydują się wyjechać do pracy za pośrednictwem Arkadia Care między 01.12.2019 r. do 26.01.2020 r., otrzymają bonus wysokości 50 € za każdy dzień świąteczny (25.12.2019 r., 26.12.2019 r., 01.01.2020 r. i 06.01.2020 r.). Dodatkowo Panie, które wyjadą najpóźniej w dniu 15.12.2019 r. na minimum 42 dni, otrzymają dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 100 € netto. W efekcie, korzystając z oferty Arkadia Care,  można zarobić dodatkowo nawet 400 € netto.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Arkadia Care

5. CareWork (carework.pl)

Atrakcyjnie przedstawia się również propozycja CareWork, które daje 85  € brutto dodatkowej premii za pracę w Wigilię oraz każdy dzień świąt. Niestety agencja nie zdecydowała się na przedstawienie warunków pracy w formie regulaminu. Aby poznać szczegółowe zasady przyznawania bonusów, trzeba zadzwonić do konsultanta.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Carework

6. Avoria (avoria.com.pl)

Firma oferuje Opiekunkom premię świąteczną w wysokości 200 €, a za trzymiesięczny pobyt łącznie ze świętami nawet 400  €. Niestety agencja nie informuje jakie wymagania musi spełnić Opiekunka, aby otrzymać wspomniane 200 €. Na stronie nie ma regulaminu przyznawania premii świątecznej, zamiast tego firma zachęca do aplikowania na oferty pracy.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Avoria

7. Auditur (pomocdladomu.pl)

Firma w chwali się na Facebooku bonusem świątecznym w wysokości do 550 €, ale nie podaje już informacji szczegółowych, jakie warunki należy spełnić, by ten bonus dostać. Zasady przydzielania bonusów Opiekunka może uzyskać dopiero po kontakcie telefonicznym z działem rekrutacji.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Auditur

8. Professional care 24 (professionalcare24.pl)

Opiekunka, która zdecyduje się na współpracę z tą agencją, może liczyć na maksymalny bonus świąteczny wysokości 420  €  brutto. Niestety na witrynie agencji nie zamieszczono regulaminu, a szczegółowe informacje otrzymamy dopiero kontaktując się z działem rekrutacji.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Professional care 24

9. Pronobel (pronobel.pl)

Firma niestety nie podaje wysokości bonusu za dodatki świąteczne. Operuje programem bonusowym składającym się z trzech filarów: za polecenie rodziny, za polecenie opiekunki, za dodatki świąteczne. Kwota 350 € podana w tabeli została wyliczona poprzez odjęcie od 500  € bonusu za polecenie rodziny (100  €) i bonusu za polecenie opiekunki (50  €).

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Pronobel

10. Ad senior (adsenior.pl)

Opiekunki, które zdecydują się na pracę w sezonie świątecznym i będą nieprzerwanie świadczyć usługi opieki na terenie Niemiec w okresie 15.12.2019 r.-15.01.2019 r. mogą liczyć na bonus wysokości do 340  € *. W tym przypadku również nie zamieszczono regulaminu przyznawania premii i bonusów. Szczegółowe zasady zależą od warunków umowy z Opiekunką i uzyskać je można bezpośrednio po rozmowie z konsultantem.

  • w regulaminie na stronie podane są dane z ubiegłego roku (2018)

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji świąteczno-noworocznej Ad Senior

 

 

Premie świąteczno-noworoczne dla Opiekunek 2019 – pozycje 11-20.

Największą przeszkodą w przygotowaniu rankingu była dla nas dostępność informacji lub ich brak. Zasady i warunki premii świątecznym niekiedy były trudne do znalezienia na stronie internetowej firmy, zwłaszcza na stronach agencji z drugiej dziesiątki zestawienia (poniżej). W kilku przypadkach były one niespójne (inny bonus na Facebooku, inny na stronie internetowe) lub nieaktualne.

Lista agencji z drugiej dziesiątki z pomocnymi linkami do ofert i bonusów.

11. Aj Partners  – informacja o premiach na stronie agencji
12. Angel Care 24 – informacja o premiach na stronie agencji
13. Aterima Med– informacja o premiach na stronie agencji
14. AZ Partner – informacja o premiach na stronie agencji
15. Caring Personnel –  informacja o bonusach na stronie agencji
16. Promedica Care – informacja o bonusach na stronie agencji
17. Frigga – informacja o bonusach na stronie agencji
18. Private Care – informacja o bonusach na stronie agencji
19. Arche ProCare – informacja o bonusach na stronie agencji
20. Adjo – informacja o bonusach na stronie agencji

Naszym zdaniem

Jak widać z zaprezentowanego rankingu, oferty agencji prezentują bardzo zróżnicowany poziom.

Cieszy fakt, że  coraz więcej agencji decyduje się na przedstawienie jasnych i przejrzystych zasad przyznawania premii oraz opublikowanie osobnego regulaminu na witrynie firmowej. Klarownie przestawione warunki  wzbudzają zaufanie i działają na korzyść dla wizerunku agencji. Pozwalają też Opiekunkom na szybkie zapoznanie się, przeanalizowanie i wybranie tej najkorzystniejszej oferty.

Konieczność wykonania telefonu do działu rekrutacji/konsultantki po informacje o bonusach jest znacznie mniej komfortowym rozwiązaniem i pewnością na wiele Opiekunek nie działa zachęcająco.

Z tego powodu w kolejnych artykułach podamy konkretne wskazówki dotyczącego tego, jak rozmawiać o premiach świątecznych z agencją oraz  jak czytać oferty z najwyższymi bonusami, by wybrać świadomie.

 

Znajdź dobrą ofertę z bonusem świątecznym

W aplikacji Utile można znaleźć ofertę z bonusem świątecznym dopasowaną o potrzeb i zgodną z oczekiwaniami. Pobierz aplikację dla opiekunek za darmo i aplikuj jednym kliknięciem! 👉 https://bit.ly/UTILE-APLIKACJA-DLA-OPIEKUNKI 👍

 

Podobne

Premie świąteczno-noworoczne 2019 dla Opiekunek – raport

Jak co roku agencje kuszą opiekunki różnego rodzaju bonusami i dodatkowymi premiami za prace w okresie świąteczno-noworocznym. Które agencje przygotowały najlepsze warunki dla swoich Opiekunek? Przejrzyjcie nasz raport. Koniec roku zawsze jest trudnym okresem, zwłaszcza dla agencji pośrednictwa pracy dla opiekunek. W tym czasie większość Opiekunek na stałe zajmujących się osobami starszymi w Niemczech pragnie […]

czytaj dalej
Komentarze