fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Ile pieniędzy zabrać ze sobą na sztelę?

ile pieniędzy zabrać ze sobą na sztelę - zdjęcie 1

Pierwszy raz wyjeżdżasz do pracy jako Opiekunka? Zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać ze sobą na sztelę? A może zastanawiasz się, jak wygląda kwestia codziennych finansów przy wykonywaniu takiego zajęcia? Już spieszymy z odpowiedziami!

Ile pieniędzy zabrać ze sobą na sztelę?

Doświadczeni Opiekunowie i Opiekunki wiedzą, ile warto zabrać ze sobą pieniędzy i mniej więcej mają oszacowane stawki, które trzymają zazwyczaj w portfelu. Trudniej jest z osobami, które dopiero zaczynają swoją pracę i pierwszy raz wyjeżdżają za granicę na swoją sztelę. Ile powinni mieć ze sobą gotówki? Za co będą płacić?

Czego nie musi opłacać Opiekunka na miejscu?

Na wstępie tylko zaznaczymy, że warto dokładnie wczytać się w umowę, jaka jest podpisywana z agencją pracy lub – jeżeli z niej nie korzystasz, to z rodziną. Zwykle bywa tak, że Opiekunka ma zapewniony nie tylko nocleg, ale także wyżywienie. Często to rodziny wręczają gotówkę na miejscu, prosząc o zrobienie zakupów dla siebie i podopiecznego. Stąd wniosek jest bardzo prosty – Opiekunka na szteli na dobrą sprawę nie potrzebuje w ogóle pieniędzy. Jednak zalecamy, aby zawsze mieć ze sobą kilkanaście euro na drobne, własne wydatki i zachcianki. Jak na przykład – kawę na mieście czy kolację z poznanymi osobami. Trzeba też pamiętać, że Opiekun dysponuje wolnymi godzinami, a niekiedy nawet.. całymi dniami! Wielu korzysta z okazji i stara się podróżować, poznając lepiej okolicę czy sąsiadujące miasta. Z tego względu lepiej dysponować gotówką do opłacenia biletu czy taksówki.

Zobacz też: Wynagrodzenie w pracy Opiekunki – od czego zależy?

ile pieniędzy zabrać ze sobą na sztelę - zdjęcie 2

Nieprzewidziane wydatki

Czasami zdarzają nam się nieprzewidziane wydatki – te w drogerii czy sklepie z odzieżą lub obuwiem. Tak naprawdę ciężko jest przewidzieć sytuację, w której zniszczy się kurtka czy powstanie potrzeba zakupu nowych kosmetyków. Choć w takich sklepach można zapłacić kartą, to bank może pobrać wysoką prowizję. Dlatego miej to na uwadze, gdy planujesz swój budżet na miejscu i miej odłożone kilkanaście euro na takie właśnie nieprzewidziane wydatki.

Zobacz też: Ile zarabia Opiekunka osób starszych w Niemczech?


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
Komentarze