fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Premie świąteczno-noworoczne 2020 dla Opiekunek – raport

Jak co roku agencje pośrednictwa pracy przygotowały dla Opiekunek bonusy i premie świąteczne. Jak zachęcają  do wyjazdu do pracy w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok? Po raz kolejny przeanalizowaliśmy propozycje agencji i zapraszamy na kolejną odsłonę naszego rankingu. 

 

Dlaczego agencje oferują  bonusy świąteczne? 

Bonusy pojawiły się jako zachęta. Wiele Opiekunek,  które przebywało przez większość kalendarzowego  roku  poza granicami kraju,  nie chce zostawać na szteli  również w święta Bożego Narodzenia. Ten czas wolą spędzić z najbliższymi, w gronie rodziny. Aby zatrzymać lub zachęcić  do wyjazdu nowe opiekunki  agencje  zazwyczaj kuszą je  gratyfikacjami pieniężnymi tzw. bonusami.

W tym roku dodatkową barierą w podejmowaniu pracy i wyjazdach za granicę jest pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Czy oferty  agencji to uwzględniają?  Czy przekłada się to na wysokość bonusów?   Jakie w tym roku przygotowały  niespodzianki  największe agencje pośrednictwa pracy dla Opiekunek?

 

Od czego zależy wysokość premii świątecznych?

 

To, jak wysoki będzie dodatek do wynagrodzenia za pracę  Opiekunki w dni świąteczne, zależy od kilku czynników. W pierwszej kolejności liczy się gotowość do nieprzerwanej pracy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Drugim kryterium jest łączna długość pobytu (zazwyczaj od 30 do 90 dni).

W związku  tym, że pod koniec roku zazwyczaj trudniej znaleźć osoby na  zastępstwo  mniejsze znaczenie mają takie elementy jak doświadczenie Opiekunki i poziom znajomości języka. Z tego powodu czas świąteczno-noworoczny jest szansą na wyjazd dla Pań, które nie mogą wykazać się dużym doświadczeniem, a nawet wyjeżdżających  po raz pierwszy  w charakterze opiekunki.

 

Jak stworzyliśmy nasz ranking premii świątecznych?

W trakcie oceny  bardzo zróżnicowanych ofert Agencji braliśmy pod uwagę kilka wg nas istotnych elementów. Najistotniejszym kryterium oceny była oczywiście wysokość bonusu świąteczno-noworocznego  w kwocie netto, czyli na rękę. W kolejnym kroku zwracaliśmy uwagę na dostępność informacji o bonusach na stronie internetowej i w social mediach – czy  łatwo je znaleźć, czy dołączono do nich  osobny dokument/regulamin, który dokładnie opisywałby zasady otrzymywania przez Opiekunkę premii. Ostatnim elementem oceny  był stopień przejrzystości, jasności i zrozumiałości regulaminu i warunków. Regulaminy i  zasady zbyt skomplikowane otrzymywały najniższą punktację.

Ranking bonusów i premii świąteczno-noworocznych dla Opiekunek 2020 (1-10)

Podczas przygotowywania raportu  przeanalizowaliśmy oferty  50 agencji, które oferują swoje usługi na polskim rynku. Z nich wybraliśmy 20 agencji, których propozycje  są wg nas najbardziej atrakcyjne dla Opiekunek. Oto wyniki naszej analizy:

 

1. Avoria

https://avoria.com.pl/

W tym roku na czele rankingu znalazła się  agencja pośrednictwa pracy Avoria,  która poprzednio  zajmowała 6 miejsce. Miejsce lidera zapewniła sobie oczywiście za sprawą atrakcyjnych warunków, jakie oferuje Opiekunkom, a  także poprawieniem przejrzystości informacji na stronie (pojawił się regulamin,  którego w ubiegłym roku nie było).  Wyjeżdżająca za pośrednictwem Avorii Opiekunka może liczyć na dodatkowe 50€ netto za każdy dzień świąteczny świadczenia, czyli 24.12.2020, 25.12.2020, 26.12.2020 i 01.01.2021, a także 100 € netto za nieprzerwaną pracą przez  2 miesiące (61 dni). Jeśli Opiekunka chce zostać na dłużej  może też połączyć premię świąteczną z premią bonusową za 3 miesięczny pobyt. 

 

2. Pflege mit Herzen 24  

https://pflegemitherzen24.pl/

W tym momencie Agencja oferuje osobom z nią współpracującym bonus świąteczny w wysokości 400 €. 200 € netto kiedy praca rozpocznie się  między 12 listopada, a 11 grudnia 2020 r. i potrwa 3 miesiące od daty rozpoczęcia. Dodatkowo Opiekunki otrzymują premię  w wysokości 200€ netto: po 50€ za pracę w wigilię, I święto, II święto oraz Nowy Rok (w sumie 200€).

 

3. Arkadia Care 

http://arkadiacare.pl/

Trzecie miejsce na naszym podium zajęła Arkadia Care,  z którą można zarobić dodatkowo nawet  500€ netto. Bonus w wysokości 50€ netto wypłacany jest za dni świąteczne  (25-26.12.2020 r., 01.01.2021 r. i 06.01.2021) a za pracę nieprzerwaną przez 90 dni (wyjazd najpóźniej 15.12.2020) przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 300 € netto.  

Minusem jest to, że regulamin promocji opublikowany jest  w pliku Word (nie wszyscy mogą go otworzyć)  a link do regulaminu znajduje się na dole w stopce strony. 

 

4. Angel Care 24

https://www.angelcare24.eu/

Dla Opiekunek,  które wyjadą na co najmniej 8 tygodniowe zlecenie,   agencja oferuje dodatkowe 400 €. Wyjazd musi obejmować  okres Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok i Święto Trzech Króli i trwać do 15.01.2021 r. Osoby, które preferują krótsze wyjazdy, mogą liczyć  na bonus w wysokości 300 €  za 4-tygodniowe zlecenie. Niestety na stronie nie ma szczegółowego regulaminu. Wszystkie informacje podawane są telefonicznie. 

 

5. Carework

https://www.carework.pl/

Opiekunki, które zdecydują się wyjechać na święta z tą agencją otrzymają po 85 € brutto za każdy dzień świąteczny 24-26 grudnia oraz Nowy Rok, co daje łącznie 340 €  brutto czyli 260 € dodatku netto. W tym przypadku również nie ma podanego szczegółowego regulaminu na stronie, a wszystkie informacje przekazywane są telefonicznie.

 

6. Aterima Med

https://www.aterima-med.pl/

Agencja  dla swoich stałych Opiekunów oferuje nie tylko premię, ale również konkurs. Bonus  otrzymają jedynie Opiekunki, które współpracują  już  Agencją i  jest to ich kolejny wyjazd. Wynosi on 80 € brutto za każde z 4 dni świątecznych (24, 25, 26 grudnia oraz 1 stycznia). W sumie 320€ brutto

Dodatkowo 10  Opiekunów, którzy drugi rok z rzędu jadą  do pracy na święta z Aterima Med i  weźmie udział w  KONKURSIE może otrzymać dodatkowe 180 € brutto (750 PLN brutto). Szczegółowe zasady konkursu są rozpisane w opublikowanym na stronie regulaminie. 

 

7. Professional Care 24

https://professionalcare24.pl/

Agencja kusi Opiekunki wysokimi świątecznymi bonusami do 420 €. Jednym z warunków jest praca w okresie świątecznym tj. 24.12.2018 – 01.01.2019. Jak wynika  z informacji, dokładna wysokość premii uzależniona jest od długości zlecenia oraz nienagannego przebiegu świadczenia usług zarówno na rzecz podopiecznego jak i współpracy ze zleceniodawcą.  Nie ma jedna podanych szczegółowego zasad wynagradzania, a nie opublikowanego regulaminu. Aby je zdobyć, trzeba zadzwonić do działu rekrutacji. 

 

8. Medicare Services

https://www.mcare.pl/

W chwili tworzenia raportu maksymalny  bonus za wyjazd w czasie świątecznym wynosił 250 € netto. Otrzymają go Opiekunki, które zdecydują się wyjechać  do pracy w dniach 11.11.2020 – 09.12.2020.   Za pracę w  okresie 10.12.2020 i pobyt do 6/8 tygodni  można dostać 150 €. Agencja nie podaje szczegółowych zasad promocji, a wszystkie informacje udzielane są tylko telefonicznie

 

9. Medipe 

https://medipe.pl/

W ofercie bonusowej Medipe wysokość jednorazowej premii na rok 2020 jest zależna od ilości dni, nieprzerwanego świadczenia usługi opieki w Niemczech i wynosi: 50€ netto za 45 dni, 100 € netto za 60 dni lub 150 € netto za 90 dni.

Firma komunikuje na stronie i na FB: „Zimowa pula premii 610 Euro”, jednak w regulaminie zapisy mówią o kwocie maks do 150 €. Po kontakcie z pracownikiem firmy otrzymaliśmy informację, że tak wysokie premie mogą być dostępne w zależności od oferty. Na przykład za szybki wyjazd. Szkoda że brakuje jasnych zasad i warunków przyznania premii w kwocie do 610 €, co może wprowadzać zainteresowanych w błąd. 

 

10. Veritas

http://www.veritas-opieka.pl/

Opiekunki, które zdecydują się na wyjazd z tą agencją  mogą liczyć na premię świąteczną w wysokości 200€. Otrzyma ją każda Opiekunka pracująca w Wigilię, Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Dodatkowo  wszystkie te osoby automatycznie wezmą udział w  konkursie z nagrodami rzeczowymi.

 

Ranking bonusów i premii świąteczno-noworocznych dla Opiekunek 2020 (11-20)

Oczywiście te 10 miejsc  nie wyczerpuje naszego rankingu. Poniżej agencje, które plasują się na lokatach 11-20. 

 

Naszym zdaniem

Epidemia koronawirusa ma znaczący wpływ również na branżę pośrednictwa w pracy dla opiekunek. Zauważyliśmy znaczący  spadek poziomu wynagrodzeń w porównaniu z rokiem poprzednim. W  rankingu nastąpiły też dość duże przetasowania agencji, czego efektem jest m.in. brak na podium Medipe  czy nieobecność w pierwszej „10” Interkadry.   W tym roku średnia premia, na jaką  może liczyć opiekunka wyjeżdżająca do pracy w okresie świątecznym, wynosi  337 €. Aby go otrzymać,  musi średnio przepracować nieprzerwanie 58 dni. Jest to znaczący spadek w porównaniu z rokiem poprzednim,  gdzie te parametry kształtowały się odpowiednio  375 € i 42 dni. 

Nadal niewiele agencji decyduje się na jasną i przejrzystą komunikację  z Opiekunkami związaną z bonusami. Regulamin promocji opublikowany na witrynie firmowej jest jednym z  tych elementów, który wzbudza  zaufanie i działa na korzyść wizerunku agencji. Ma jeszcze drugi,  praktyczny  wymiar – Opiekunki mogą szybko zdobyć informacje i przeanalizować  ofertę. 

Telefon do działu rekrutacji czy przedstawiciel agencji z pewnością na wiele opiekunkę działa zniechęcająco, a nawet może być dodatkową barierą. 

Pobierz ankietę  do rozmowy  telefonicznej

W rozmowie telefonicznej w agencją przyda się gotowy zestaw pytań, który znajdziecie pod tym linkiem: Pytania o premię świąteczną, które musisz zadać przedstawicielowi agencji (ściągawka do pobrania)

 

Znajdź dobrą ofertę z bonusem świątecznym

W aplikacji Utile można znaleźć ofertę z bonusem świątecznym dopasowaną do potrzeb i zgodną z oczekiwaniami. Pobierz aplikację dla opiekunek za darmo i aplikuj jednym kliknięciem! 👉 https://bit.ly/UTILE-APLIKACJA-DLA-OPIEKUNKI 👍

Podobne
Komentarze