fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

7 wyjątkowych życzeń dla Was na nowy rok

Nowy Rok to czas, gdy wszyscy składają sobie życzenia, wracają myślami do wspomnień minionych i planują na przyszłość. Mamy dla was szczególne życzenia i mamy nadzieję, że na pewno spełnią się z naszą pomocą.

1. Sztela, do której lubisz wracać.

Praca opiekunki czasami wiąże się z dużą zmiennością – możliwe, że masz pod opieką już dłuższego czasu tego samego seniora, albo jesteś opiekunką skoczkiem, która zmienia miejsce pracy kilkukrotnie w ciągu roku. Bez względu na formę pracy życzymy Ci, aby opieka nad każdym seniorem przynosiła nie tylko finansowe korzyści, ale również dawała satysfakcję i oferowała pewną dozę komfortu psychicznego. Abyś trafiła na pracodawców, którzy doceniają Twoje wysiłki, a powrót na sztelę zawsze będzie dla Ciebie przyjemnością.

Opiekunka osoby starszej zapoznaje się z rodziną podopiecznego.

2. Zweryfikowany stan zdrowia seniora.

Podejmowanie nowej pracy zawsze wiąże się z ryzykiem. W tej branży nie zawsze jesteśmy pewni, czy warunki podane w ogłoszeniu zgadzają się ze stanem faktycznym. Szczególnie dotyczy to kondycji podopiecznego.  Ważne jest, aby zawsze weryfikować stan zdrowia seniora i dostosować do tego warunki pracy. Życzymy Ci, abyś w przyszłym roku zawsze dostawała komplet prawdziwych informacji o nowym podopiecznym i  mogła odpowiednio przygotować się do obowiązków jakie na Ciebie czekają.

3. Senior, z którym można miło spędzić czas.

Jako opiekunki czasami trafiamy na różnych podopiecznych. Nie zawsze jest łatwo, szczególnie w przypadku seniorów z demencją lub chorych na Alzheimera, którzy często są niemili i agresywni. A to oczywiście przekłada się na nasz komfort pracy. Życzymy Ci, aby w przyszłym roku z każdy z Twoich podopiecznych dawał Ci okazję do przyjemnego spędzenia czasu, czy to na spacerze, grze w karty, czy też wspólnym oglądaniu telewizji.

Uśmiechnieta Opiekunka z podopieczna w nowym miejscu pracy.

4. Samodzielność i pewność wykonywanej pracy.

Praca opiekunki to odpowiedzialne i wymagające zajęcie, które niejednokrotnie wiąże się ze znacznym obciążeniem – nie tylko musisz wypełnić swoje obowiązki pielęgnacyjno-opiekuńcze, ale także zająć się prowadzeniem domu. Problemy w pracy mogą być stresujące, a Ty jako opiekunka nie zawsze będziesz wiedziała, jak najlepiej sobie z nimi poradzić, zarówno w odniesieniu do podopiecznego, jak i jego rodziny. Życzymy Ci więc samodzielności, a przede wszystkim asertywności, abyś z powodzeniem realizowała swoje cele i negocjowała odpowiednie warunki.

5. Sprawdzona sztela bez przykrych niespodzianek.

Z pewnością każdej z nas czasami zdarzało się trafić do miejsca, które znacznie odbiegało od naszych wyobrażeń, niepasującego do opisu podanego przez  agencję czy rodzinę podopiecznego. Nieścisłości mogą dotyczyć zarówno warunków bytowych, mieszkaniowych, jak i kondycji osoby,  którą będziemy się opiekować. Życzymy Ci, abyś w tym roku trafiła do zweryfikowanych rodzin, u których pobyt nie będzie dla Ciebie rozczarowaniem, ale źródłem satysfakcji.

Opiekunka gra w szachy z podopiecznym.

6. Sztela,  w której możesz się spokojnie wyspać.

Wędrówki osób starszych to zmora, z którą z pewnością spotkała się nie jedna opiekunka na szteli. Nocna aktywność podopiecznych w wielu przypadkach uniemożliwia spokojny sen, co często odbija się na naszej dyspozycji w ciągu dnia. Życzymy wam jak najmniej nieprzespanych nocy i szteli, w których będziecie mogły spokojnie zregenerować siły po męczącym dniu.

7. Sztela, w której twoja praca odpowiada twoim oczekiwaniom a ty czujesz się doceniona.

Jednym z największych problemów, z jakimi boryka się opiekun w swojej pracy, jest niedopasowanie oczekiwań do warunków, jakie zostają na miejscu (np. warunków mieszkaniowych, zdrowia podopiecznego, czy relacji między opiekunem a członkami rodziny). Życzymy Ci, aby każda praca,  jakiej się podejmiesz w tym roku, dawała Ci satysfakcję, korzyści finansowe, a także komfort psychiczny. Opieka nad seniorem powinna  Ci zapewnić stabilność, przynieść wiele satysfakcji i poczucie, że jesteś doceniana przez wszystkich członków rodziny.

Komentarze