fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Praca w opiece w święta Bożego Narodzenia – wady i zalety

Praca w opiece w Święta Bożego Narodzenia - zdjęcie 2

Praca Opiekuna to zajęcie, które można wykonywać cały rok – bez wyjątków. Weekendy, dni robocze, a nawet święta. Czy w przypadku tego ostatniego istnieją jakiekolwiek wady i zalety? Które z nich przeważają?Sprawdźmy czy praca opiece w Święta Bożego Narodzenia to korzystne rozwiązanie dla Opiekunki? 

 

W sieci pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące pracy opiekunki w Niemczech w okresie Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Z jednej strony jest to świetna okazja do lepszego zarobku i poznania zupełnie innych tradycji u zagranicznych sąsiadów, ale też trudny emocjonalnie czas. Opiekunka jest daleko od swojej rodziny i nie ma możliwości świętowania i spotkania się z najbliższymi przy tak wyjątkowej okazji. Sprawdźmy wszystkie wady i zalety pracy w opiece  święta Bożego Narodzenia.

Praca w opiece w święta Bożego Narodzenia – wady i zalety

Zlecenia z lepszą stawką – atrakcyjne bonusy

Praca w okresie świątecznym, choć wydaje się niezwykle atrakcyjna finansowo, to najczęściej dostępna jest przez wiele tygodni. Opiekunki długo zastanawiają się czy lepsza płaca jest korzystna i warto zrezygnować z celebrowania tego okresu ze swoją rodziną. Często płaca przekonuje do podpisania umowy. Zazwyczaj Opiekunki mogą liczyć na bardzo wysokie bonusy – przykładowo, rok temu agencja Pflegemitherzen24 wypłacał nawet 500 EUR dodatku za pracę w tym okresie. Caring Personnel oferował 300 EUR bonusu na określonych w umowie warunkach, a Care Work 340 EUR za 4 dni pracy. Jak zatem widać, gratyfikacja jest bardzo atrakcyjna i daje możliwość przeżycia świąt w tradycji danego regionu w Niemczech, która różni się od tej w Polsce, co też może być atutem wyjazdu.

Zobacz też: Pytania o premię świąteczną, które musisz zadać przedstawicielowi agencji (ściągawka do pobrania)

Praca w opiece w Święta Bożego Narodzenia - zdjęcie 1

Daleko od rodziny z dodatkowymi obowiązkami

Osoby starsze i niepełnosprawne nie mogą zostać same w okresie świątecznym z wielu powodów. Dlatego ich rodzina jest w stanie zapewnić atrakcyjne wynagrodzenie, aby zapewnić bezpieczeństo, ale nie tylko. Przede wszystkim ważne są ich emocje i próba zapewnienia przyjemnego czasu przy tak ważnej dla seniora okazji. Dlatego praca Opiekunki wiąże się z przygotowaniem wieczerzy – najczęściej pieczonej gęsi, wizyty w kościele i celebrowania tradycji, które mogą być inne niż w Polsce. Przypominamy, że w Niemczech wielu obywateli należy do kościoła protestanckiego, który choć wciąż jest katolicki, to świętowanie może różnić się „naszego”.

 

Praca Opiekunki w okresie świątecznym to też próba dla niej samej. Jest daleko od rodziny, a świąteczne życzenia może przekazać dopiero po wykonaniu swojej pracy. Czasami ta odległość jest ciężka i powoduje uczucie samotności, pomimo obecności seniora. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować wady i zalety takiego zajęcia. Czasu jest jeszcze wiele, a ofert pracy na pewno nie zabraknie. Zanim jednak się zdecydujesz, koniecznie sprawdź bonusy świąteczne w agencjach oraz warunki ich otrzymania.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne

7 najpopularniejszych przysmaków bożonarodzeniowych w Niemczech (przepisy)

Spędzasz  Święta Bożego Narodzenia na szteli? Sprawdź, jakie dania znajdą się na wigilijnym i świątecznym stole w Niemczech.  Zaciekawił Cię ten artykuł? Przeczytaj również:Zwyczaje bożonarodzeniowe w NiemczechNiemiecki dla Opiekunki | Lekcja 58: Rund um den Advent. Wokół AdwentuNiemiecki dla Opiekunki | Lekcja 60: Das Wetter an Weihnachten. Pogoda na świętachPraca w opiece w święta Bożego […]

czytaj dalej
Komentarze