fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

CV Opiekunki osób starszych – wzór

Opiekunka osób starszych to zawód, w którym z roku na rok wzrasta konkurencja. Wynika to z tego, że coraz więcej osób decyduje się na pracę w opiece. Wzrastają też wymagania stawiane Opiekunkom przez rodziny seniora. W poszukiwaniu dobrze płatnej i dopasowanej pracy przyda się profesjonalne CV.

CV dla opiekunki osób starszych — czy jest potrzebne?

Warto uświadomić sobie, że Opiekunka osób starszych to dziś konkretny zawód, a nie tylko powołanie.  Praca Opiekunki staje się coraz popularniejszą i atrakcyjniejszą formą zatrudnienia.  Jak wynika z danych „Barometru zawodów 2019”, opiekunowie senioralni znajdują się w gronie najbardziej poszukiwanych profesji.
Wraz z zapotrzebowaniem rynkowym pojawia się coraz więcej osób, które podejmują się odpłatnej opieki. Wiele z nich ma za sobą konkretne wykształcenie medyczne (pielęgniarskie) lub ukończone kursy w szkołach policealnych przygotowujące do wykonywania tego zawodu. Z tego powodu, pomimo dużej ilości ofert, znalezienie atrakcyjnej pracy w tym zawodzie będzie stawało się coraz trudniejsze.

W poszukiwaniu pracy w zawodzie „Opiekunki osób starszych” ważne jest odpowiednie zaprezentowanie się w oczach rodziny i seniora. Niezależnie od tego, czy szukasz pracy za pośrednictwem polskiej lub niemieckiej agencji pracy czy na własną rękę przyda się dobrze skonstruowane Curriculum Vitae, czyli Lebenslaufe Opiekunki osób starszych.
CV nie tylko skraca czas aplikowania, ale zwiększa szanse na dobrą pracę.

Zobacz też: Praca Opiekunki bez pośredników (wady i zalety)

Przesyłając Lebenslauf do rodziny seniora:

  • prezentujesz się jako profesjonalistka, wykonująca zawód Opiekunki osób starszych;
  • pokazujesz, że poważnie podchodzisz do wykonywanego zawodu i obowiązków;
  • szanujesz potencjalnych pracodawców, dlatego chcesz im przekazać pakiet informacji o swojej osobie.

Pobierz szablon CV dla Opiekunki po polsku do wydruku 

Lebenslauf to ważne informacje dla rodziny seniora

Informacja o Opiekunce, jej kwalifikacje, doświadczenie, a nawet takie niepozorne dane jak wzrost i waga — są bardzo cenne dla rodzin niemieckich. Na podstawie wywiadów, jakie przeprowadziliśmy w Niemczech z rodzinami poszukującymi Opiekunki, wiemy, że dostęp do tego typu informacji w wielu przypadkach jest dość ograniczony. Rodziny czasami nie dysponują nawet podstawowym pakietem danych dotyczących kandydatek oferowanych przez agencję. Mają też bardzo ograniczoną wiedzę na temat osób, które do nich przyjadą.
Zdarzały się wypowiedzi rodzin, świadczące o tym, że wiedza na temat Opiekunki sprowadzała się tylko do jej imienia,  nazwiska i miejsca pochodzenia. Z tego względu z pewnością będą wyżej oceniać kandydatkę, która oprócz tych podstawowych informacji dostarczy im rozbudowane CV.

Zobacz też: Co zrobić, by rodzina mnie wybrała?

Co powinno się znaleźć w  CV Opiekunki senioralnej?

Curriculum Vitae opiekunki osób starszych przygotowujemy wg dokładnie takich zasad jak inne CV. W dokumencie zawieramy informacje,  które z perspektywy rodziny seniora będą miały znaczenie.

  • podstawowe dane osobowe — dane kontaktowe, data urodzenia, wzrost, waga;
  • aktualna fotografia — zdjęcie profesjonalne zrobione u fotografa, z pogodnym (uśmiech) wyrazem twarzy
  • stopień znajomości języka (niemieckiego, angielskiego) – w przypadku, gdy ubiegamy się o pracę u rodziny za granicą;
  • doświadczenie zawodowe — czas i miejsce pracy; stan osoby, którą się opiekowaliśmy (schorzenia);
  • wykształcenie — szkoła/ uczelnia, na której uzyskaliśmy najbardziej aktualne świadectwo/dyplom. Atutem będzie oczywiście wykształcenie kierunkowe (opiekunka osób starszych, pielęgniarka).;
  • dodatkowe umiejętności, kursy, szkolenia, nabyte uprawnienia np. kurs pierwszej pomocy, prawo jazdy;
  • zainteresowania / hobby  — wzmocnią wizerunek, pokażą Cię jaką osobę z pasjami i szerszymi horyzontami.

Gdy Curriculum Vitae wysyłamy drogą elektroniczną, zapisujemy je w nieedytowalnym formacie np. *.pdf. Jeżeli CV wręczamy osobiście, najlepiej włóżmy je do estetycznej koperty lub kieszonki na dokumenty. Nie powinno być zaginane.

Pobierz szablon CV Opiekunki po niemiecku do wydruku 

Wzór CV dla Opiekunki osób starszych

Opiekunki osób starszych poszukują pracy na wiele sposobów. Są osoby, które cenią sobie współpracę z agencjami, jak i takie, które znajdują pracę na własną rękę, bez pośredników. Dla obu grup przygotowaliśmy przykładowe CV oraz szablony do samodzielnego wypełnienia na komputerze bądź w formie wydrukowanej. W CV zebraliśmy najważniejsze informacje z punktu widzenia niemieckich rodzin, jak i agencji polskich i niemieckich.

Zobacz też: Praca Opiekunki „na niemieckich warunkach” – rodzaje zatrudnienia

Pobierz szablon CV Opiekunki w j. polskim

Szablon w pliku *.pdf do edycji na komputerze.

Pobierz szablon CV Opiekunki w j. niemieckim

Szablon w pliku *.pdf do edycji na komputerze.

 

Uwagi techniczne do szablonu CV

Program Acrobat występuje w wersji bezpłatnej lub płatnej. W przypadku tej pierwszej mogą pojawić się ograniczenia w stosowaniu dokumentu, który przekazujemy w postaci szablonu CV. W takiej sytuacji szablon można wypełnić elektronicznie na komputerze i po wydrukowaniu dokleić zdjęcie we wskazanym na formularzu polu.

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
Komentarze