fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Jak znaleźć pracę „skrojoną na miarę”?

Wiele Opiekunek poszukujących nowych ofert pracy w Niemczech, obawia się, że warunki przedstawione w ogłoszeniu nie będą odpowiadać tym, jakie zastaną po przyjeździe na sztelę. Jak korzystając z aplikacji UTILE wybrać ofertę dostosowaną do kwalifikacji, własnych preferencji i uniknąć rozczarowania?

W ostatnim czasie na rynku jest prawdziwy „wysyp” ofert dla Opiekunek osób starszych. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „oferty pracy dla opiekunki Niemcy” a w odpowiedzi otrzymamy mnóstwo propozycji od agencji pośrednictwa pracy poszukujących Pań do opieki. Wydawałoby się, że potencjalna kandydatka na opiekunkę ma z czego wybierać. W końcu ofert jest dużo i są one bardzo zróżnicowane. Niestety pomimo tej różnorodności znalezienie dobrej i satysfakcjonującej pracy w tej branży nie zawsze jest łatwym zadaniem.

Idealna oferta pracy musi być… idealnie dopasowana

Tworząc aplikację dla Opiekunek, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jednym z największych problemów, z jakimi borykają się Panie poszukujące pracy, jest znalezienie oferty:

 • dopasowanej do kwalifikacji i oczekiwań (np. odpowiednia lokalizacja, wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków, warunki zakwaterowania);
 • której opis jest zgodny z rzeczywistością.

Zwłaszcza to ostatnie kryterium dla wielu ma kluczowe znaczenie. Opiekunki na forach i grupach dyskusyjnych zwracają uwagę, że czasami warunki, jakie są podane w ogłoszeniach o pracę, nie do końca zgadzają się z tym, czego doświadczają na miejscu.  Panie, którym zdarzyło się wpaść na tego typu sztelę – minę,  w przyszłości chcą tego uniknąć i znacznie uważniej i ostrożniej podejmują kolejne zlecenia. Jednym z rozwiązań tego problemu jest troska o to, aby oferta ściśle była dostosowana do oczekiwań Opiekunki i wymagań pracodawcy.

Dobrze dopasowana oferta to:

 • duży komfort pracy osoby, która podjęła się opieki nad osobą starszą,
 • satysfakcja i zadowolenie rodziny, która zatrudniła Panią posiadającą odpowiednie kwalifikacje do opieki nad osobą starszą;
 • bezpieczeństwo i spokój wewnętrzny seniora, który czuje, że w trafił w odpowiednie ręce.

Czy za pomocą aplikacji dla Opiekunki UTILE można znaleźć taką ofertę? Oczywiście,  że tak.

Chcesz mieć lepszą ofertę? Wypełnij koniecznie PROFIL

UTILE zaprojektowaliśmy tak, żeby każda Opiekunka mogła otrzymać w niej tylko i wyłącznie oferty, które maksymalnie dopasowane są do jej życzeń i preferencji.

Oczywiście, żeby aplikacja wybrała dla Ciebie te najlepsze oferty, musi otrzymać pakiet podstawowych danych na Twój temat. Do tego służy właśnie PROFIL. Od razu zaznaczamy, że wypełnienie PROFILU  nie jest obowiązkowe, niemniej jednak bardzo pomaga w poszukiwaniu pracy.

Przy wypełnieniu profilu aplikacja UTILE poprosi o odpowiedź na kluczowe kwestie, które często są podejmowane w ofertach dla Opiekunek.

Zapyta Cię o to:

 • Jaka jest Twoja płeć, Twój wiek i wzrost?
 • Jak dobrze znasz język niemiecki?
 • Czy chcesz opiekować się jedną osobą, czy parą seniorów?
 • Czy palisz papierosy?
 • Czy masz prawo jazdy?
 • Jakie jest twoje doświadczenie w opiece nad osobami starszymi?

Po wypełnieniu PROFILU aplikacja przefiltruje i wyświetli Ci oferty, które będą dostosowane do Ciebie, twoich kwalifikacji, doświadczenia i wymagań. Dodatkowo przy każdym ogłoszeniu pojawi się procentowy stopień dopasowania danej oferty do Twoich preferencji. W ten sposób od razu będziesz wiedziała, w którą ofertę warto zaglądać, a którą można pominąć.

 

Jak wypełnić profil w aplikacji dla opiekunek UTILE. Krok 1 i 2.

Jak wypełnić profil w aplikacj dla opiekunek UTILE. Krok 3

Dlaczego warto warto wypełnić zakładkę PROFIL?

Jak wspominaliśmy wcześniej –  brak wypełnienia zakładki PROFIL  nie blokuje możliwości korzystania z aplikacji i wyszukiwania ofert, ale jej wypełnienie daje dodatkowe korzyści.

 • w aplikacji wyświetlać Ci się będą oferty najbardziej dopasowane do danych podanych w PROFILU, w ten sposób nie będziesz tracić czasu na przeglądanie ofert, które nie spełniają wymagań Twoich i potencjalnego pracodawcy
 • lepiej dopasowana oferta to większa szansa na to, że przejdziesz szybko proces rekrutacji i zdobędziesz pracę skrojoną do Twoich potrzeb;
 • oszczędzasz czas, bo nie musisz przeglądać wszystkich ogłoszeń, ale tylko te wybrane specjalnie dla Ciebie;
 • w aplikacji widzisz takie oferty, które z będą dla Ciebie najbardziej atrakcyjne i  które dają szansę na to, że proces aplikacji zakończy się dla Ciebie powodzeniem i zdobyciem pracy.

A na koniec najważniejsza informacja. Twoje dane z PROFILU są chronione i nikt ich nie może zobaczyć do momentu, gdy zdecydujesz się na aplikowanie na konkretne ogłoszenie. Dopiero wtedy potencjalny pracodawca będzie mógł zobaczyć dane, które dodałaś w zakładce PROFIL. Proste, prawda?

Jak chronione są dane w aplikacji UTILE

Jak chronione są dane w aplikacji UTILE. Co widzi rekruter

Jak widzisz, wypełnienie PROFILU jest bardzo ważne i znacznie ułatwia proces rekrutacji  w aplikacji UTILE. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś zrób to teraz. Może jakaś atrakcyjna oferta pracy czeka właśnie na Ciebie?


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
pflegedienst w trakcie mierzania ciśnienia w domu podopiecznej

Praca u rodziny czy w domu opieki?

Zdecydowana większość ofert pracy dla opiekunki osób starszych dotyczy pracy w domu podopiecznego. Opiekunki, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie mogą ubiegać się również o pracę w niemieckim dom opieki, czyli w Pflegeheim.  Zaciekawił Cię ten artykuł? Przeczytaj również:Co zrobić, by rodzina mnie wybrała?Co zabrać do autokaru? Lista przydatnych rzeczy w długiej podróżyWyjazd do Niemiec […]

czytaj dalej
Komentarze