fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Praca dla Opiekunki od zaraz – gdzie szukać ofert?

Poszukując pracy bardzo często zależy nam na tym, aby była to oferta “od zaraz”. Jak i gdzie szukać sprawdzonej pracy dla Opiekunki z szybkim terminem zatrudnienia?


Praca dla Opiekunki od zaraz czyli…

Praca od zaraz to praca, którą możesz podjąć relatywnie szybko. Z tej opcji korzystają przede wszystkim osoby, którym głównie z powodów finansowych zależy na jak najszybszym podjęciu pracy zarobkowej.

 

 Jak szybko można podjąć pracę?

O tym, w jakim czasie można podjąć pracę w ofercie „od zaraz” decyduje wiele czynników. Przede wszystkim proces rekrutacji, jaki obowiązuje w danej agencji, tempo kompletowania odpowiednich dokumentów istotnych do załatwienia formalności związanych z wyjazdem. Wiele zależy też od naszej dyspozycyjność, kwalifikacji, doświadczenia i — co najistotniejsze w przypadku pracy Opiekunki osób starszych — znajomości języka niemieckiego.

W praktyce, jeśli przejdziesz z powodzeniem wszystkie etapy rekrutacji i finalnie podpiszesz umowę, możesz wyjechać nawet w ciągu kilku dni od pierwszego kontaktu. Zdarzają się też sytuacje, kiedy wyjeżdża się z dnia na dzień — co jest rzeczywiście tempem  ekspresowym „od zaraz”.

 

Praca od zaraz – pułapki i zagrożenia

Z szukaniem oferty pracy ” od zaraz” wiążą się jednak pewne zagrożenia. Czasami są to oferty mniej atrakcyjne, na które nie było do tej pory wielu chętnych i w związku z tym były trudniejsze do obsadzenia.

W tej ofercie pracy:

 • proponowane jest niższe wynagrodzenie w porównaniu do podobnych ofert pracy dostępnych na rynku;
 • oferowane są gorsze warunki (dotyczy warunków mieszkaniowych, nieatrakcyjnej lokalizacji)
 • opieka nad seniorem jest znacznie bardziej wymagająca (senior jest obłożnie chory, nie porusza się samodzielnie, wymagana jest asysta przy wszystkich czynnościach lub do opieki jest dwójka seniorów).

Z tego względu praca od zaraz niekoniecznie musi być pracą marzeń. W przypadku jednak, gdy naszym priorytetem jest czas podjęcia pracy, szybki zarobek, a nie samo dopasowanie pracy do swoich preferencji, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze trafimy na sztelę idealną. Nie oznacza to jednak,  że jest to niemożliwe.

 

„Pilne! Szukam zmienniczki na sztelę od zaraz”   – czy warto korzystać z takich ogłoszeń?

Oferty pracy od zaraz bardzo często załatwiane są bezpośrednio między opiekunkami. Tego typu oferty bardzo często publikują panie, które poszukują zmienniczki na sztelę. W wielu przypadkach opiekunki, które do tej pory zajmowały się seniorem z różnych powodów muszą pilnie opuścić niemiecką rodzinę lub po prostu chcą znaleźć sobie regularne zastępstwo, które umożliwi im na powrót do kraju. W wielu przypadkach jednak załatwienie pracy jako zmienniczka łączy się również z koniecznością opłacenia prowizji ” za miejscówkę”. Średni koszt załatwienia tego typu oferty pracy to około 100-150 €.

Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że trafiamy na potencjalnie sprawdzoną sztelę i możemy uzyskać informacje dotyczące seniora od opiekunki, która do tej pory nimi się zajmowała.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że oferty typu „szukam zmienniczki do opieki w Niemczech prywatnie” dotyczą pracy załatwianej bez pośredników i w wielu przypadkach jest to również praca opiekunki w Niemczech na czarno.

 

Gdzie szukać w takim razie atrakcyjnej pracy od zaraz dla Opiekunki?

Znalezienie dobrej i dopasowanej do swoich wymagań pracy od zaraz nie będzie łatwe, dlatego, aby zwiększyć szansę na sukces, szukać jej  trzeba na różne sposoby.

1. Wyszukiwarka, fora i portale

Szukanie pracy od zaraz na własną rękę można zacząć najprościej od wpisania w wyszukiwarce hasła „praca dla opiekunki od zaraz”, „szukam pracy opiekunki od zaraz” lub po prostu „oferty pracy dla opiekunek Niemcy”. W efekcie dostaniemy pakiet wyników wyszukiwania: od ogłoszeń agencji, poprzez ogłoszenia dodawane na popularnych portalach pracy po te prywatne na forach dla Opiekunek. Wadą tego typu rozwiązania jest to, że wiele z tych ogłoszeń jest trudno zweryfikować i nie mamy gwarancji, że warunki podane w treści ogłoszenia będą w 100% odpowiadać rzeczywistym.

Wybrane portale i fora z ofertami pracy dla dla Opiekunek:

 • opiekunkaradzi.pl
 • opiekunki24.pl
 • dobrasztela.pl
 • poloniusz.pl
 • olx.pl./praca

2. Oferty na grupach dla Opiekunek na Facebooku

Popularnym rozwiązaniem jest na szukanie pracy dla opiekunki od zaraz, jest dołączenie do licznych grup opiekunek funkcjonujących na Facebooku. Wystarczy wpisać w polu wyszukiwania grup frazę „praca dla opiekunek w Niemczech lub Opiekunki w Niemczech a wyskoczą nam liczne grupy oferujące konkretne oferty pracy.

Grupy na Facebooku dla opiekunek

3. Oferty z agencji pośrednictwa pracy

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest szukanie ofert pracy bezpośrednio w firmach, które zajmują się profesjonalnym pośrednictwem pracy dla Opiekunek. Zdecydowana większość z nich na stronie udostępnia aktualne oferty pracy, a jeżeli chcemy poznać szczegóły, zawsze możemy zadzwonić do konsultanta, który wyjaśni nam warunki ogłoszenia. Wyjazd za pośrednictwem agencji ma jeszcze kilka zalet- umowa, ubezpieczenie, organizacja wyjazdu, załatwienie wszelkich formalności. Dla osób, które wyjeżdżają po raz pierwszy to doskonała opcja. Minusem szukania ofert od agencji jest to, że codziennie musimy sprawdzać kilka lub kilkanaście stron agencji w celu znalezienia nowych ogłoszeń.

W poszukiwaniu pracy od zaraz warto zacząć od agencji pracy najlepiej przez nas ocenionych w raporcie Bonusy wakacyjne 2020 dla Opiekunek – raport

Opiekunka szuka ofert pracy przez telefon aplikacją UTILE

4. Aplikacja na telefon z ofertami pracy

Jeśli chcesz mieć szybki dostęp do większości ofert pracy od zaraz dla Opiekunek, dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie na telefonie dedykowanej aplikacji wyświetlającej aktualne zlecenia –  UTILE. To bardzo wygodny sposób poszukiwania pracy, ponieważ:

 • oferty pracy mamy pod ręką, w telefonie;
 • mamy możliwość filtrowania i sortowania ofert ten sposób wg różnych kryteriów;
 • oszczędzamy czas, bo nie musimy przekopywać się przez masę ogłoszeń w internecie;
 • w aplikacji widzimy tylko najbardziej atrakcyjne oferty pracy od zaraz dostosowana do naszych wymagań i które dają szansę na to, że proces aplikacji zakończy się dla Ciebie powodzeniem i wyjazdem do pracy od zaraz.

Aplikacja UTILE  jest całkowicie darmowa.  Można ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play.


utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
Komentarze