fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Bonusy wakacyjne 2020 dla Opiekunek – raport

Wakacje to doskonały moment na rozpoczęcie pracy jako Opiekunka osób starszych. Oprócz możliwości zdobycia cennego doświadczenia agencje zachęcają również kandydatki gratyfikacjami pieniężnymi w postaci bonusów wakacyjnych. Jak agencje kuszą Opiekunki? Jakie oferty są najbardziej atrakcyjne? Przygotowaliśmy dla Was specjalny raport.

Wakacje to zazwyczaj dość gorący okres dla agencji i to nie tylko ze względu na wzrastające temperatury. W lipcu i sierpniu popyt na Opiekunki wzrasta. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.

  • Wiele stałych Opiekunek, które przez ostatnie miesiące opiekowały się seniorami, chce zrobić sobie wolne — wyjechać na wakacje, pobyć z rodziną lub po prostu odpocząć i zregenerować siły. A lato i wakacyjne słońce najbardziej ku temu sprzyjają.
  • Drugą przyczyną jest zwiększenie popytu na tego typu usługi w okresie wakacyjnym. Niemieckie rodziny, które same wybierają się na wakacje, bardzo często potrzebują Opiekunek na krótkie terminy dla seniora, który nie może zostać przecież w domu sam.
  • A trzeci powód to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że do pracy wyjechało mniej Opiekunek niż zazwyczaj. W takiej sytuacji agencje pośrednictwa pracy mają pełne ręce roboty.

Agencja musi zatem zapewnić zmienniczki, które zastąpią stałe opiekunki i znaleźć nowe osoby, które podejmą się pracy w wakacje. Czym zachęcają? Oczywiście dodatkowym wynagrodzeniem, które zazwyczaj ma formę bonusu. Na jakie bonusy mogą liczyć w tym roku Opiekunki, które wyjadą do pracy w wakacje? O tym, dowiecie się z naszego raportu.

Zobacz też: Wakacyjna praca dla opiekunek osób starszych – dlaczego warto?

Jak otrzymać bonus za pracę w wakacje?

Każda agencja ustala własne zasady przyznawania bonusów, niemniej jednak istnieje kilka czynników, które decydują  o przyznaniu Opiekunce bonusu oraz o jego wysokości. Zdecydowana większość agencji, jak wynika z zebranych przez nas danych, uzależnia wysokość premii wakacyjnej od długości pobytu. Warunkiem jej otrzymania jest ciągła i nieprzerwana praca w okresie wakacyjnym zazwyczaj 60 lub 90 dni. Niektóre agencje przyznają też bonus za krótsze pobyty, a inne ustalają konkretne terminy wyjazdów, które są objęte dodatkowym wynagrodzeniem. Oczywiście najbardziej pożądane są osoby znające język niemiecki oraz posiadające już doświadczenie w opiece nad osobą starszą. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku wakacyjnych wyjazdów agencje mniej rygorystycznie trzymają się tych wytycznych, dlatego szansę na pracę mogą dostać osoby z mniejszym doświadczeniem.

Jak ocenialiśmy oferty wakacyjne  Agencji?

Jak wspominaliśmy wcześniej, zasady przyznawania bonusów przez agencje bardzo się od siebie różnią, dlatego naszym zadaniem było ustalanie spójnych kryteriów, wg których moglibyśmy ocenić atrakcyjność ofert i porównać je ze sobą.

Najistotniejszym kryterium była oczywiście wysokość bonusu wakacyjnego w kwocie netto (na rękę). Ważna dla nas była również łatwość dostępu do informacji o bonusach na stronie internetowej i w social mediach, a także forma ich podania (czytelność, zrozumiałość). Zwracaliśmy uwagę również na to, czy te zasady zostały ujęte w osobnym dokumencie/regulaminie, który zawierałby szczegółowe zasady i warunki otrzymywania przez Opiekunkę premii. Przeanalizowaliśmy też stopień przejrzystości, jasności i zrozumiałości regulaminu i warunków. Zasady, które wg nas były zbyt zawiłe, bądź bardzo ogólnikowe otrzymywały najniższą punktację.

Ranking bonusów wakacyjnych dla Opiekunek 2020

1. Arkadia Care (https://arkadiacare.pl/)

Agencja na stronie internetowej i w social media kusi Opiekunki wakacyjnym „Bonusem do bagażu” w wysokości nawet 300 €. Na taki bonus mogą liczyć te Panie, które podejmą pracę między 15.06.2020 r. a 01.09.2020 r. i będą świadczyć usługę opieki nieprzerwanie przez 90 dni. Opiekunki, które będą pracować nieprzerwanie przez 50 dni, otrzymają dodatek w wysokości 50 €, a 70 dni – 150 €.
Wszystkie zasady wynagradzania wakacyjnego ujęte są w przystępnym i przejrzystym regulaminie, który opublikowany jest na stronie agencji.

Przejdź  do regulaminu i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

2. Avoria (https://avoria.com.pl/)

Opiekunki wyjeżdżające za pośrednictwem tej agencji w terminie 15.06.2020r. – 31.07.2020r. mogą liczyć na maksymalny bonus w wysokości 200 €. Przy czym za przepracowanie minimum 90 dni Opiekunka otrzymuje 100 € i kolejne 100 € to premia stała. Jeżeli Opiekunka decyduje się na krótszy wyjazd, może otrzymać odpowiednio: 50 € netto za minimum 60 dni i 100 € – 75 dni. Na stronie znajduje się też regulamin akcji zawierający szczegółowe informacje związane z wakacyjną promocją.

Przejdź do regulaminu  i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

3. Carework (https://carework.pl/)

200 € na rękę mogą otrzymać Opiekunki, które mają podpisaną umowę z Agencją i w okresie od 1 czerwca 2020 roku do 15 września 2020 roku, świadczyć będą usługi opiekuńcze przez okres co najmniej 90 dni kalendarzowych. Na dodatek do wynagrodzenia mogę liczyć również Opiekunki, które przepracują nieprzerwanie 60 dni. Wówczas otrzymają 120 €. Wszystkie szczegółowe informacje wyjaśniające zasady promocji ujęte zostały w regulaminie opublikowanym na witrynie Agencji.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

4. Pflege Mit Herzen 24 (https://pflegemitherzen24.pl/)

Opiekunki, które zdecydują się wyjechać z tą Agencją już na początku lipca, mogą jeszcze załapać się na bonus 300 €. Wystarczy, żeby będą świadczyć usługę opieki i pomocy domowej do 30 września 2020 r. Premia zostanie wypłacona tylko i wyłącznie dla Opiekunek przebywający na zleceniu w tym terminie. Agencja nie przewiduje krótszych wyjazdów. Informacje na temat kryteriów i warunków wypłacania bonusu zawarte zostały w przejrzyście napisanym regulaminie opublikowanym na witrynie Agencji.

Przejdź  do regulaminu i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

5. Interkadra (https://www.opiekunki.interkadra.pl/)

Agencja oferuje w wysokości 100 € brutto za każde 30 dni nieprzerwanego świadczenia usług opieki i pomocy domowej. Warunkiem jest podpisanie przez Opiekunkę nowej umowy z InterKadra Sp. z o.o. w okresie od 1 czerwca do 30 sierpnia 2020 r. Opiekunka musi też obowiązkowo przepracować min. 30 dni w terminie od 10 czerwca do 30 września 2020. Z warunkami promocji wakacyjnej można zapoznać się bezpośrednio na stronie w regulaminie.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

6. Medicare Services (https://www.mcare.pl/)

Agencja nie publikuje szczegółowego regulaminu na stronie, ale prezentuje dość oszczędne, ale przejrzyste informacje związane z bonusami wakacyjnymi.
Premie przyznawane są za wyjazdy w terminie od 15.06.2020 do 20.08.2020, a bonus w wysokości 50 € netto można otrzymać nawet za pobyt krótki (max. 3 tygodnie). Za dłuższe wyjazdy Opiekunki utrzymują odpowiednio 75 € (4-5 tygodni), 100 € (6 tyg.), 125 € (7 tyg.) oraz 150 € (8 tyg.).

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

7. Professional Care 24 (https://professionalcare24.pl/)

Agencja oferuje premię maksymalną 300 € dla wszystkich kandydatów gotowych do wyjazdu w okresie 25.06 – 29.08.2020 r. oraz Opiekunów/-ek przedłużających swoje kontrakty. Niestety Agencja nie zdecydowała się na opublikowanie szczegółowych informacji o ofercie bonusowej na stronie ani nie udostępnia regulaminu. Szczegóły akcji uzyskać można tylko i wyłącznie dzwoniąc do konsultanta.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

8. Adiutor (https://www.pomocwdomu.pl/)

Agencja, oferuje nawet 300 – 400 € bonusu przy wyjazdach na 80-90 dni. Niestety informacje na stronie podane są w bardzo oszczędnej formie. Nie ma żadnych konkretów dotyczących bonusów wakacyjnych, ani regulaminu ich przyznawania. Zasady te Opiekunka może uzyskać dopiero po kontakcie telefonicznym z działem rekrutacji.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

9. SCG (https://www.scg-agencjapracy.pl/)

Agencja informuje o bonusie na profilu na Facebooku. Jak wynika z tych danych, Opiekunka decydująca się na wyjazd z SCG może liczyć na bonus w wysokości 200€. Premię otrzymuje każda Opiekunka, która wyjedzie na zlecenie i przepracuje pełny miesiąc wakacyjny – 100€ za LIPIEC i 100€ za SIERPIEŃ
W przypadku przepracowania niepełnego miesiąca, premia jest rozliczana proporcjonalnie do liczby przepracowanych dni. Niestety na stronie nie ma żadnego regulaminu ze szczegółowymi warunkami promocji.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

10. Active Care 24 (https://activecare24.pl/)

Opiekunka, która zdecyduje się na wyjazd z Agencją i minimalny pobyt u podopiecznego przez 6 tygodni,  może w lipcu i sierpniu liczyć na bonus w wysokości 150 euro. Nie ma informacji czy jest to kwota brutto, czy netto i za jaki konkretnie okres jest to bonus. Niestety brak jest też regulaminu, który precyzyjnie określiłby zasady przyznania premii wakacyjnej.

Przejdź na stronę agencji i dowiedz się więcej o promocji wakacyjnej

 

Naszym zdaniem

Jak widać, oferty Agencji prezentują bardzo zróżnicowany poziom zarówno pod względem wysokości bonusu, jak i sposobu komunikowania tego na witrynie firmowej czy w social mediach.

W tym roku, w porównaniu do poprzednich wakacji i okresu świątecznego, zauważyliśmy znaczny spadek ofert bonusowych. Nie oceniamy tych zmian jako krok naprzód, gdyż naszym zdaniem rzetelna informacja służy budowaniu standardów na rynku i przyczynia się do jego rozwoju. Być może taka sytuacja jest skutkiem COVID-19, co mogło zmusić niektóre Agencje do zweryfikowania swoich planów i budżetów marketingowym.Wierzymy jednak, że rynek obecnie stabilizuje się i w kolejnym raporcie będziemy mogli zaprezentować większą pulę Agencji.

Nadal mało agencji decyduje się na publikowanie szczegółowych warunków i zasad oferowanych bonusów wakacyjnych. Wiele agencji w ogóle nie informuje o możliwości zdobycia bonusu wakacyjnego. Jeżeli już to robi, to ogranicza się do bardzo lakonicznych komunikatów. A szkoda, ponieważ wyczerpująco i przejrzyście zaprezentowane warunki wzbudzają zaufanie i działają na korzyść dla wizerunku agencji. Jest to też komfortowe dla samych Opiekunek, które mogą szybko zapoznać się, przeanalizować i wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Konieczność wykonania telefonu do działu rekrutacji/konsultantki po informacje o bonusach jest znacznie mniej wygodnym rozwiązaniem i z pewnością na wiele Opiekunek nie działa zachęcająco.

Niemniej jednak Opiekunki, które chcą wyjechać w wakacje do pracy z myślą o lepszych zarobkach, nadal mogą wybierać z propozycji kilkunastu atrakcyjnych ofert. Na szczęście nie muszą tego robić same, wyręczyliśmy je. Przejrzeliśmy blisko 100 propozycji agencji pośrednictwa i wybraliśmy najbardziej wg nas atrakcyjne i uczciwe opcje. Mamy  nadzieję, że  ten ten raport pomoże Wam w wyborze najbardziej dopasowanego i najlepszego rozwiązania.

 

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Zaciekawił Cię ten artykuł? Przeczytaj również:

Podobne

Jak wybrać najlepszą ofertę z bonusem wakacyjnym? (ściągawka do pobrania)

W okresie wakacyjnym agencje pośrednictwa pracy, chcąc ściągnąć do siebie więcej Opiekunek kuszą je dodatkowym wynagrodzeniem. Aby uzyskać “premie” i “bonusy”, trzeba jednak spełnić kilka wymogów. Na jakie elementy należy zwracać uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę? Wyjazd w wakacje jako Opiekunka osób starszych ma kilka zalet. Po pierwsze jest to możliwość na zdobycie doświadczenia, podszlifowania […]

czytaj dalej

Bonusy wakacyjne 2020 dla Opiekunek – raport

Wakacje to doskonały moment na rozpoczęcie pracy jako Opiekunka osób starszych. Oprócz możliwości zdobycia cennego doświadczenia agencje zachęcają również kandydatki gratyfikacjami pieniężnymi w postaci bonusów wakacyjnych. Jak agencje kuszą Opiekunki? Jakie oferty są najbardziej atrakcyjne? Przygotowaliśmy dla Was specjalny raport. Wakacje to zazwyczaj dość gorący okres dla agencji i to nie tylko ze względu na […]

czytaj dalej
Komentarze