fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Co zabrać do autokaru? Lista przydatnych rzeczy w długiej podróży

co zabrać do autokaru - zdjęcie 1

Przed Tobą wyjazd do Niemiec jako Opiekunka i zastanawiasz się co zabrać do autokaru? Większość osób, które jadą do pracy za granicę jako Opiekun, najczęściej wybierają podróż autobusem. Choć jest ona długa, bo może trwać nawet całą dobę, to pozwala stopniowo przygotować się do nowych warunków – masz wtedy czas na rozmyślanie i planowanie najbliższych tygodni. Jest też inna zaleta – pozwala oszczędzić na bilecie i nie ma limitu bagażu.

Czy to Niemcy czy Szwajcaria – droga do celu może trwać nawet dobę. Dlatego warto zabrać ze sobą drobne rzeczy, które umilą podróż i pozwolą ją pokonać w komforcie. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które pomogą przetrwać nawet najdłuższą drogę!

Zobacz też: Podróż autokarem do Niemiec – jak się do niej przygotować?

Co zabrać do autokaru? Sprawdzona lista rzeczy!

Koc i poduszka

Wydawać by się mogło, że są to niezbędne produkty i jest w tym sporo racji. Nocna droga pozwala na chwilę wytchnienia i zdrzemnięcia się. Jednak wieczorami w autokarze może być już zimno, a i o wygodną pozycję do spania jest ciężko. Wybierz poduszkę w kształcie rogala, a także mały koc z polaru, którym nakryjesz się w drodze.

Butelka z wodą i przekąski

Koniecznie wybierz butelkę z filtrem, aby można było ją napełnić na postoju, a poza tym przyda się także na miejscu pracy. Nie zapomnij też o przekąskach oraz czymś pożywnym, co przetrwa dłuższą podróż – na trasie nie zatrzymasz się w restauracji czy przydrożnym barze.

Mokre chusteczki

Droga będzie długa, a nie każdy postój odbywa się w czystych warunkach. W łazienkach na autostradzie może być brudno lub zabraknie wody. Poza tym, w samym autokarze lepiej umyć ręce przed czy po posiłku. Poza tym, w celu szybkiego odświeżenia, warto również mieć je pod ręką.

 

Podręczna apteczka

Nudności, ból głowy, a może skaleczenie? Dobrze wiesz, że plaster czy apap zawsze się przyda, a najczęściej go potrzebujemy właśnie wtedy, gdy nie mamy go pod ręką. Nie pozwól, aby sytuacja Cię zaskoczyła i zabierz ze sobą podręczną apteczkę.

Coś do poczytania

Doba w autokarze to prawdziwe wyzwanie, również dla umysłu. Aby skutecznie go zająć, miej pod ręką książkę, albo krzyżówki, które pozwolą „zabić” trochę czasu i kilkaset kilometrów.

Słowniczek polsko-niemiecki

Przypomnij sobie zwroty grzecznościowe oraz podstawowe słownictwo. Nawet, jeżeli je pamiętasz – przy stresie mogą umknąć.

Ładowarka do telefonu / powerbank

Współczesne telefony szybko tracą moc baterii – aplikacje, rozmowy, słuchanie muzyki. Nie pozwól, abyś w połowie trasy stracił kontakt z rodziną czy koordynatorem agencji opiekunek. Zabierz ze sobą ładowarkę lub naładowanego powerbanka (a najlepiej obydwie rzeczy).

 

Dokumenty i kontakty

Najważniejsze na koniec! W Twojej podręcznej torbie podróżnej nie może zabraknąć także dokumentów – biletu, dowodu tożsamości, umowy z agencją oraz telefonów i adresów do agencji, koordynatora i rodziny, z którą będziesz pracować.

Wbrew pozorom, to nie jest tak wiele rzeczy i bez problemu pomieścisz je wszystkie w małej torbie czy plecaku. Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się z naszą listą, czy spakowałeś to wszystko i ruszaj w drogę!

 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne
Komentarze