fbpx
Utile - pomocny, pożyteczny, praktyczny

Jak wykorzystać dobrze czas kwarantanny?

Z powodu pandemii koronawirusa  na obywateli nałożono pewne ograniczenia związane z przemieszczaniem się. Większość Opiekunek po powrocie do kraju  spędza ten czas ze swoją rodziną i bliskimi. Jak dobrze spożytkować okres przymusowego uziemienia?

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 w kraju i w Europie wprowadzono pewne restrykcje,  które wiążą się m.in. z ograniczeniem możliwości przemieszczania się i wychodzenia z domu. Osoby, które powróciły z zagranicy, w tym opiekunki pracujące w Niemczech,  obowiązkowo podawane są 14-dniowej kwarantannie. Bez względu na to czy pozostajesz w domu z powodu ograniczeń czy właśnie zmuszona jesteś przejść kwarantannę jedno jest pewne – nie ruszysz się z miejsca.

Co robić przez te dni, by nie zwariować? Jak można wykorzystać ten czas, by potem mieć lepszą kartę przetargową w poszukiwaniu nowych zleceń? Czas spędzony w domu możemy wykorzystać na podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności. Na szczęście żyjemy w erze globalizacji i wszechogarniającej nas technologii. Mamy dostęp do internetu a wraz z nim dostęp do materiałów i kursów w formie e-learningu.

Szlifujemy niemiecki

Język niemiecki jest najważniejszym obok doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, kryterium jakie wymagane jest przy staraniu się o zlecenie. Im lepsza znajomość języka, tym większa szansa na znalezienie intratniejszej pracy, lepiej płatnej i zgodnej z oczekiwaniami.
Sytuację, w której z różnych powodów jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu i mamy ograniczone możliwości poruszania się (jak w przypadku obostrzeń związanych z koronawirusem), można wykorzystać na szlifowanie swoich językowych umiejętności. Możliwości ku temu jest bardzo wiele. Internet oferuje pod tym względem różnorodność opcji i form kształcenia na odległość, począwszy od zorganizowanych kursów on-line, na które możemy się zapisać po inne formy nauczania jak darmowe webinary, podcasty, samouczki online (np. na YouTube), gry i zabawy językowe.
Jeżeli nie możemy i nie mamy czasu na to, aby siedzieć przed komputerem, język niemiecki możemy zainstalować sobie na smartfonie, wykorzystując jedną z popularnych aplikacji do nauki języka niemieckiego. Dzięki komunikatorom internetowym i video spotkaniom może też umawiać się na „pogaduchy” po niemiecku.

Zobacz też: Nauka niemieckiego – jak uczyć się skutecznie?

Powtórka kursu pierwszej pomocy on-line

W tym czasie można również odświeżyć sobie wiedzę w zakresie podstawowych umiejętności, które przydadzą się w pracy Opiekunki. W internecie można skorzystać z wielu kursów, po których nie tylko zdobędziemy podstawową wiedzę na temat pomocy w nagłych przypadkach, ale również uzyskamy certyfikat potwierdzający udział w tego typu szkoleniu.

Przykładowe kursy on line: 

  • https://astrosalus.pl/pierwsza-pomoc-kurs-online.html
  • https://medykszkolenia.pl/kurs-pierwszej-pomocy-online/
  • https://icebhp.pl/page/kurs-pierwszej-pomocy-przedmedycznej
  • https://med-anest.pl/certyfikowany-instruktor-pierwszej-pomocy

Kurs opiekunki osób starszych on-line

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę w zawodzie opiekunki, a chwilowo nie masz możliwości na zrobienie kursu stacjonarnego opiekunki osób starszych, warto wykorzystać w tym czasie  z kursu w wersji on-line. Podobnie jak w przypadku kursów pierwszej pomocy istnieje taka możliwość. Praktyczna wiedza będzie doskonałym elementem przetargowym w poszukiwaniu lepszej i lepiej dopasowanej oferty.

Przykładowe kursy on line: 

  • https://ekursyonline.pl/opiekun-starszych-i-niepelnosprawnych/
  • https://med-anest.pl/opiekun-osob-starszych
  • https://akademio.online/kurs/kurs-opiekuna-osoby-starszej/

I na koniec… relaks!

Uziemienie w domu to czas, który możemy w końcu poświęcić sobie i tylko sobie. Warto zregenerować siły i głowę przed kolejnymi wyzwaniami. Teraz mamy możliwość poczytać ulubioną książkę, obejrzeć wszystkie odcinki polecanego nam serialu lub po prostu troszeczkę poleniuchować. Zadbajmy o siebie fizycznie i psychicznie!

utile - aplikacja dla opiekunek seniorów

Podobne

Wjazd do Niemiec dla Opiekunek – nowe obostrzenia.

Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia w europejskich krajach dotyczą również zasad przekraczania granicy. Dla polskich Opiekunek, które wybierają się do pracy w Niemczech, mają one istotne znaczenie. Jakie wyglądają aktualne wymogi związane z wyjazdem do Niemiec i czy trzeba przechodzić kwarantannę? Odpowiadamy! Zaciekawił Cię ten artykuł? Przeczytaj również:Czas wolny seniora – co robić […]

czytaj dalej
Komentarze